PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum handlowe remedium na długi gminy?

  • PAP    13 kwietnia 2011 - 16:31

Ok. 800 osób znajdzie zatrudnienie w nowym centrum handlowym "Turawa Park" przy obwodnicy północnej Opola. Od czwartku klienci centrum będą mogli robić zakupy w dwóch hipermarketach i korzystać z 80 sklepów i restauracji.
Centrum ma powierzchnię ponad 40 tys. metrów kw. Są tam dwa hipermarkety - spożywczy i budowlany, oraz 80 sklepów i restauracji. Przy obiekcie jest 1,6 tys. miejsc parkingowych.

- Zatrudnienie w Centrum znajdzie ok. 800 osób, ta liczba może jeszcze wzrosnąć, bo wciąż są nowe firmy zainteresowane wynajmem powierzchni - powiedziała w środę, podczas prezentacji obiektu dziennikarzom, dyrektor Centrum, Joanna Bagińska.

Dyrektor ds. wynajmu powierzchni handlowych, Dorota Beltrani dodała, że w przeddzień otwarcia ok. 80 proc. powierzchni Centrum jest już wynajęte, a zarządzający liczą, że do końca roku obiekt będzie zagospodarowany w całości.

Inwestorem projektu jest Standard Life Investments - firma działająca na całym świecie i zarządzająca aktywami wynoszącymi 8,5 miliarda funtów brytyjskich oraz nieruchomościami w całej Europie. Deweloperem Centrum jest spółka Helical Poland, zarządzanie obiektem powierzono firmie doradczej Colliers International.

Centrum powstało na gruntach - graniczącej z Opolem - gminy Turawa. Dzięki temu do gminnego budżetu z tytułu podatków będzie rocznie wpływać od półtora do dwóch milionów zł. - To pozwoli nam spłacić potężne długi, jakie zaciągnęliśmy na budowę kanalizacji w całej gminie - powiedział Waldemar Kampa, wójt Turawy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.