PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum handlowe za 350 mln euro

  • GK    11 września 2012 - 08:48
Centrum handlowe za 350 mln euro

Firma Apsys Polska zawarła z Urzędem Miasta Poznania umowę dotyczącą wymiany gruntów pod budowę centrum handlowo-rozrywkowego Łacina.
Na mocy porozumienia spółka weszła w posiadanie terenów niezbędnych do rozpoczęcia prac nad inwestycją. Firma uzyskała także ostateczne pozwolenie na budowę jednego z największych i najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

Łacina – wielofunkcyjne centrum handlowe nowej generacji – będzie jedynym regionalnym centrum handlowym w województwie wielkopolskim. Obiekt powstanie niemal w samym sercu Poznania, tuż przy Rondzie Rataje i połączy Stare Miasto z jedną z kluczowych dzielnic miasta – Ratajami.

Miejsce to jest także istotne ze względów komunikacyjnych – stanowi punkt przesiadkowy transportu miejskiego, podmiejskiego i części połączeń krajowych. Wartość całkowita inwestycji, której oddanie do użytku planowane jest na koniec 2014 roku, to 350 milionów euro.

Łacina stanowić będzie przykład śródmiejskiego centrum handlowo-rozrywkowego na europejskim poziomie, w którym istotną rolę odgrywa nowoczesna architektura. Na 98 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej obiekt pomieści 3 najemców głównych, blisko 40 sklepów o średniej i dużej powierzchni, 230 butików oraz ponad 40 restauracji i kawiarni. Jako jedyne centrum w Poznaniu skupi w jednym miejscu tak wielkich operatorów jak Carrefour, Leroy Merlin czy Van Graff.

Na terenie inwestycji powstanie także kino sieci Multikino z 9 salami oraz centrum rozrywki rodzinnej. Odwiedzający kompleks będą mogli skorzystać także z bezpłatnego parkingu na 3 300 miejsc.

W budowę centrum zaangażowanych zostanie ponad 3 tys. pracowników. Z kolei już po otwarciu obiektu zatrudnionych w nim będzie aż 3,5 tys. poznaniaków. Projekt zakłada również rozbudowę układu komunikacyjnego związanego z powstaniem centrum.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.