PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum kongresowe za grube miliony z Unii

  • PAP    8 lutego 2012 - 19:37
Centrum kongresowe za grube miliony z Unii

W pobliżu terminalu lotniczego w Jasionce powstanie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Inwestycja kosztować będzie ok. 65 mln zł, dofinansowana zostanie z funduszy unijnych. Obiekt ma być oddany do użytku najpóźniej w 2015 r.
Jak poinformował rzecznik prasowy marszałka województwa podkarpackiego Wiesław Bek, wybrany został już projekt centrum. "Zarząd województwa wybierał spośród czterech koncepcji. Zwycięski projekt miał przewagę nad innymi taką, że daje możliwość rozbudowy obiektu o funkcje targowe i wystawiennicze, jeśli w przyszłości będzie taka potrzeba" - dodał.

Rzecznik zaznaczył, że kolejnym argumentem przemawiającym za zwycięską koncepcją był fakt, że najlepiej komponuje się z terminalem lotniczym w pobliżu, którego powstanie.

Koszt wybudowania centrum wyniesie ponad 65 mln zł, część pieniędzy ma pochodzić z unijnego Programu Rozwój Polski Wschodniej.

W tym roku na ten cel w budżecie województwa zapisano ponad 2 mln zł. Pieniądze przeznaczone będą na m.in. stworzenie projektu technicznego i uzyskanie potrzebnych zezwoleń. Prace budowlane powinny się rozpocząć na początku przyszłego roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.