PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum kongresowo-wystawiennicze za 50 mln

  • PAP    22 czerwca 2010 - 14:18

Prawie 50 mln zł ma kosztować wybudowanie centrum kongresowo-wystawienniczego Międzynarodowych Targów Łódzkich (MTŁ). We wtorek uroczyście wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję.
Centrum stanie w pobliżu siedziby MTŁ, już istniejących hal, w których odbywają się targi, oraz terenów Politechniki Łódzkiej, gdzie ma powstać kompleks sportowo-rekreacyjny.

Władze miasta, jak i województwa, liczą, że po wybudowaniu centrum, Łódź będzie mogła organizować jeszcze więcej imprez targowych. Obecnie spółka MTŁ jest organizatorem m.in. targów sprzętu fotograficznego, filmowego i video "Film, video, foto", komunikacji elektronicznej "Intertelecom" czy urody i estetyki.

Centrum kongresowo-wystawiennicze składać się ma z hali wystawienniczej o powierzchni użytkowej ponad 5,6 tys. m kw. oraz dwukondygnacyjnego budynku o pow. 7,4 tys. m kw. Ściany mają być dźwiękoszczelne i przesuwane. Przewidziano miejsca m.in. dla prasy i restauracji.

Planuje się, że w centrum odbywać się będą nie tylko targi, ale również wystawy, kongresy, konferencje, pokazy mody, warsztaty i szkolenia. Inwestycja ma być gotowa w maju 2011 roku i kosztować 50 mln zł. Część pieniędzy pochodzić będzie z Unii Europejskiej, a część z emisji specjalnych obligacji.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.