PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum Kultury w Opolu prawie gotowe

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Opole    9 września 2011 - 08:03
Centrum Kultury w Opolu prawie gotowe

Studenckie Centrum Kultury jest już prawie gotowe. 7 października odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego.
SCK ma służyć nie tylko studentom, ale miastu. Jak donosi opolska "Gazeta Wyborcza" na parterze powstała główna sala, mogąca pełnić rolę auli lub sali koncertowej. Mieści scenę oraz blisko czterysta krzeseł, z których większość wmontowano w składaną jak spód wersalki konstrukcję. Na piętrze mieści się sala komputerowa z sześcioma stanowiskami. Będą stały tam wysokiej klasy komputery.Na tym samym poziomie urządzono dwie duże sale: do prób muzycznych i wokalnych oraz drugą do prób tanecznych. Pomieszczenia można też połączyć w jedno.

W SCK swoją siedzibę będzie miał samorząd studencki, a także redakcja uniwersyteckiej gazety "Indeks". Będzie też profesjonalne studio radiowe, realizatorka ze sprzętem oraz studio nagrań. Obszerny hol na piętrze spełniać będzie rolę galerii wystawienniczej.

Budynek SCK liczy dwie kondygnacje, ale pozostaje możliwość podniesienia go o jeszcze jedną. Na razie uniwersytet chce znaleźć 550 tys. zł na wykończenie pomieszczenia, które dostał od wykonawcy - firmy Budostal 2 z Krakowa.

-Zaproponowali nam, że dobudują nam salę wielofunkcyjną, w której w przyszłości urządzimy studencki pub - mówi opolskiej "GW" prof. Stefan Marek Grochalski, prorektor do spraw studentów na Uniwersytecie Opolskim.

Cała inwestycja kosztowała 10,3 mln zł. 85 procent tej kwoty stanowią pieniądze unijne, pozostała część pochodzi z Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.