PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum operacyjne Euro 2012 znajdzie się w Legionowie

  • PAP    4 sierpnia 2010 - 19:59
Centrum operacyjne Euro 2012 znajdzie się w Legionowie

Wojewoda mazowiecki podpisał decyzje lokalizacyjne dot. przebudowy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie ma się znaleźć centrum operacyjne Euro 2012 - podała Ivetta Biały, rzeczniczka wojewody.
Jak dodała, następnym etapem będzie wydanie pozwolenia na budowę. W ramach inwestycji, znajdującej się w rządowym wykazie przedsięwzięć Euro 2012, powstanie centrum operacyjne i wymiany informacji podczas mistrzostw.
 
- Projekt zakłada modernizację budynku nieużytkowanej obecnie pralni o powierzchni 712 m kw., składającego się z dwóch kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej. Druga decyzja dotyczy przebudowy kanalizacji - podkreśla rzeczniczka.
 
Podczas mistrzostw Europy w 2012 r. w budynku będzie funkcjonowało Centrum Dowodzenia Operacją, które wraz z Centrum Wymiany Informacji będzie jednym z elementów centralnego systemu zarządzania bezpieczeństwem podczas turnieju. Na jednej zmianie dyżur będzie pełniło ponad 90 osób. Będą to m.in. funkcjonariusze policji (polskiej i z państw reprezentowanych na mistrzostwach), straży pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej oraz przedstawiciele miast-gospodarzy.

Wiceszef MSWiA Adam Rapacki mówił niedawno, że mimo iż do mistrzostw pozostały prawie dwa lata, służby już przygotowują się nawet na najmniej prawdopodobne scenariusze. Trwa np. sprawdzanie przez służby firm zaangażowanych w budowę stadionów. Specjalny proces kwalifikacyjny przejdą też osoby, które będą pracować przy mistrzostwach m.in. jako wolontariusze. W trakcie mistrzostw wykorzystywany będzie specjalistyczny sprzęt umożliwiający wykrywanie materiałów wybuchowych, radioaktywnych czy chemicznych, a podczas najważniejszych imprez zabezpieczana będzie polska przestrzeń powietrzna.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.