PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum Rehabilitacji zyska nowe oblicze

  • Rynek Zdrowia (TJ)    19 sierpnia 2010 - 21:40

Krakowskie Centrum Rehabilitacji rozpoczyna rewitalizację swoich zabytkowych terenów.
KCR położone jest na terenie dawnych austriackich koszar wojskowych. Rozpoczęła się już wymiana zniszczonej kamionkowej instalacji kanalizacyjnej i remont nawierzchni dróg wewnętrznych.

- Fatalny stan nawierzchni był wynikiem wieloletniej eksploatacji przez ciężkie pojazdy wojskowe. Badania techniczne potwierdziły, że ofiarą tych obciążeń padła również podziemna kamionkowa instalacja kanalizacyjna, która jest bardzo krucha - wyjaśnia dr Jerzy Mirosław Jaworski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Krakowskiego Centrum Rehabilitacji.

Remont infrastruktury kanalizacyjnej i nawierzchni dróg, finansowany ze środków własnych szpitala będzie kosztować ponad 189 tys. zł. Powinien zostać zakończony we wrześniu.

- W przyszłym roku będziemy obchodzić 20-lecie centrum, które w 1991 roku „wprowadziło się" na dawne tereny wojskowe. To magiczne miejsce, unikalny charakter i klimat Woli Justowskiej, z którego dobrodziejstw korzystają nasi pacjenci przechodzący wielotygodniowe rehabilitacje - dodaje dr Jaworski. - Systematycznie odnawiamy i dostosowujemy do naszych potrzeb budynki wpisane do rejestru zabytków.

Krakowskie Centrum Rehabilitacji planuje jeszcze w tym roku budowę parku z fontanną i alejkami spacerowymi na terenie dawnego koszarowego placu manewrowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.