PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum Sanoka przechodzi metamorfozę

  • AW    30 listopada 2012 - 12:35
Centrum Sanoka przechodzi metamorfozę

Ładna pogoda umożliwia nieprzerwane prowadzenie prac rewitalizacyjnych na placu św. Michała w Sanoku i na ulicach przyległych. To część realizowanego od kilku lat miejskiego programu „Sanocki Park Dziedzictwa Kulturowego”.
Jak informuje sanocki magistrat, dobiega końca asfaltowanie warstwy wyrównawczej nawierzchni drogowych na ulicach: Piłsudskiego, Wałowej i Części Kazimierza Wielkiego. Docelowo, na wiosnę położone zostaną tutaj jeszcze dwie warstwy nawierzchni asfaltowej.

Na ulicach objętych projektem zakończono roboty ziemne związane z budową kanalizacji deszczowe i sanitarnej. Finalizowane są również prace związane z przyłączaniem budynków do nowo wykonanej sieci wodociągowej.

Ułożono nowe chodniki z kostki granitowej wzdłuż ul. Wałowej, K. Wielkiego oraz po jednej stronie ul. Piłsudskiego. Jeśli pogoda pozwoli, to jeszcze w tym roku planowane jest ułożenie chodnika po drugiej stronie ul. Piłsudskiego.

Przeprowadzono również częściowe nasadzenia drzew przy ul. Piłsudskiego i Wałowej. Ich korony będą formowane za pomocą specjalnych geometrycznych stelaży.

Na samym placu św. Michała prowadzone są prace związane z instalacją oświetlenia.

Sanocki Park Dziedzictwa Kulturowego. Etap VII. Rewitalizacja placu św. Michała wraz z przyległymi ulicami” to projekt, który jest częścią realizowanego od kilku lat miejskiego programu „Sanocki Park Dziedzictwa Kulturowego” (w ramach którego miasto dokonało już m.in. przebudowy Rynku Miejskiego).

Jego podstawowym celem jest ożywienie gospodarcze i społeczne centrum Sanoka oraz zwiększenie potencjału turystycznego miasta poprzez przekształcenia architektoniczno – przestrzenne. Dofinansowanie na ten cel, w wysokości ponad 5,5 mln zł, władze miasta pozyskały z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Projekt obejmuje rewitalizację usytuowanego w centrum miasta placu św. Michała oraz ulic przyległych, tj. Piłsudskiego, Grzegorza, Wałowej, Sobieskiego oraz części Kazimierza Wielkiego. Przebudowana została tutaj infrastruktura techniczna, kanalizacja sanitarna, deszczowa, sieć wodociągowa i elektryczna wraz z oświetleniem ulicznym.

Całości dopełni montaż elementów małej architektury i nasadzenie zieleni niskiej oraz wysokiej. Przebudowane oraz wybudowane zostaną także drogi i zjazdy drogowe. Teren został poddany badaniom archeologicznym wraz z inwentaryzacją odkrytych obiektów. Wszystko zostanie objęte monitoringiem, co podniesie poziom bezpieczeństwa w centrum miasta.

Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę przyszłego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.