PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum sportowo-dydaktyczne za 85 mln

  • PAP    23 września 2011 - 18:21
Centrum sportowo-dydaktyczne za 85 mln

Ponad 85 mln zł ma kosztować wybudowanie w Łodzi nowoczesnego akademickiego centrum sportowo-dydaktycznego. Inwestycja będzie realizowana na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej i ma być zakończona w 2014 roku.
Jak powiedział w piątek w Łodzi minister sportu Adam Giersz, na inwestycję resort ma przeznaczyć 40 mln zł. Pieniądze dołożą też m.in. samorządy Łodzi i województwa.

Giersz jest przekonany, że budowa takich kompleksów to docenianie roli sportu w rozwoju społeczności lokalnych. Sport to także - jego zdaniem - budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

W Centrum mają się znaleźć m.in. hala wielofunkcyjna, basen olimpijski, basen treningowy, tor z przeciwprądem do prowadzenia badań naukowych (m.in. pomiar wydolności organizmu zawodnika, badanie skuteczności metod treningowych itp.). Będzie też centrum wspinaczkowe, miejsce na odnowę biologiczną. Całość ma być ogrzewana wodami geotermalnymi.

W planach przewidziano miejsce na m.in. gastronomię, sklep sportowy, sale konferencyjne czy studio realizacji audio-video.

Przy okazji pobytu w Łodzi, szef resortu podsumował krótko cztery lata kadencji rządów PO i PSL. Według niego w ciągu tego okresu nastąpił rozwój infrastruktury sportowej. Przypomniał, że wybudowano ok. 2000 "orlików". W budowie jest kolejnych 300. Budowane były hale sportowe, pływalnie, boiska piłkarskie. Wiele z tych inwestycji realizowanych było wspólnie z samorządami.

Według informacji urzędu marszałkowskiego w Łódzkiem w latach 2007-2010 oddano do użytku ponad 80 obiektów sportowych, nie licząc "orlików", bo tych powstało od 2008 roku 123. Do końca tego roku zostanie oddanych jeszcze 30. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.