PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum Sportu w Opolu wzbogacone o nowe siłownie

  • PAP    27 lipca 2012 - 15:29
Centrum Sportu w Opolu wzbogacone o nowe siłownie

Dwie nowe siłownie w Centrum Sportu w Opolu zaprezentowały w piątek władze miasta. Uzupełnią one ofertę dla opolan, którzy chcą aktywnie spędzać wolny czas.
Tuż obok trzeciej w mieście siłowni na świeżym powietrzu jest też boisko z piaszczystą nawierzchnią.

"Można na nim rozgrywać mecze piłki nożnej, siatkówki plażowej i piłki ręcznej plażowej" - powiedział wiceprezydent Opola Krzysztof Kawałko.

Planowane jest uruchomienie miejsca do grilla i ogródka dziecięcego, by mogły w tym miejscu odpoczywać aktywnie całe rodziny

Z kolei wewnątrz budynku Centrum Sportu oddana została do użytku siłownia z profesjonalnym sprzętem cardio.

W opolskim Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz oddanym do użytku w 2011 r. do dyspozycji mieszkańców i klubów sportowych są dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej z nawierzchnią trawiastą, jedno pełnowymiarowe boisko z nawierzchnią syntetyczną, a także zaplecze z sześcioma szatniami, dwoma salami konferencyjnymi, salą rozgrzewkową z przyrządami siłowymi i sauną.

Centrum Sportu ma również mobilną trybunę na ponad 450 miejsc siedzących, górkę treningowa i parkingi na ponad 100 miejsc.

Pierwsza w Opolu siłownia "pod chmurką" powstała również w ubiegłym w Parku Nadodrzańskim. Zamontowano w niej w sumie 35 urządzeń treningowych, w tym m.in. drążki do podciągania, trenażer nóg, krzesełka do wyciskania czy twister i steper. Siłownia kosztowała prawie 300 tys. zł.

W uruchomionej na początku lipca drugiej siłowni na świeżym powietrzu na os. Chabrów w Opolu jest siedem urządzeń z dwunastoma stanowiskami. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.