PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum Suwałk się zmieni

  • GK/wrotapodlasia.pl    5 sierpnia 2011 - 10:44
Centrum Suwałk się zmieni

Centrum Suwałk za kilka lat zmieni się nie do poznania. Ziemia między ulicami Przytorową i Kolejową zostanie sprzedana. W przyszłości nie będzie dworca PKP, a pojawią się sklepy i mieszkania.
Chciały tego władze Suwałk i po trzech latach negocjacji podpisały porozumienie ze spółkami PKP i PKP PLK. Decyzja ma związek z planowaną korektą przebiegu szybkiej linii kolejowej Rail Baltica. „Zmieni ona, za kilka lat, centrum miasta” – mówił prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz (zabierz głos/oceń prezydenta).

Po wakacjach rozpoczną się prace nad planem miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla tych 50 atrakcyjnych inwestycyjnie hektarów. Do sprzedaży wystawi je właściciel – PKP S.A.

Przedtem jednak trzeba wyznaczyć miejsce dla nowego dworca kolejowego w Suwałkach. Prezydent Renkiewicz uważa, że najlepsze jest przy ulicy Sejneńskiej, na wysokości dawnego zakładu płyt wiórowych.

Decyzję muszą zaakceptować jeszcze partnerzy porozumienia. „To, kiedy zmieni się centrum Suwałk zależy ostatecznie od budowy szybkiej trasy kolejowej Rail Baltica”– poinformował prezydent Suwałk. Na razie wiadomo, że opóźni się budowa pierwszego odcinka Suwałki – granica państwa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.