PARTNER PORTALU
  • BGK

Ceny ofertowe mieszkań: w Opolu spadek, we Wrocławiu wzrost

  • pap    18 sierpnia 2014 - 18:17
Ceny ofertowe mieszkań: w Opolu spadek, we Wrocławiu wzrost

W lipcu w stosunku do czerwca największy spadek średniej ceny ofertowej mieszkania - o 1,4 proc. - zanotowano w Opolu, a największy wzrost - o 1,3 proc. - we Wrocławiu - wynika z raportu serwisu nieruchomości Domy.pl i doradców finansowych Open Finance.
Raport podkreśla, że w ujęciu miesięcznym na 18 analizowanych miast średnia cena ofertowa spadła w ośmiu, ale w ujęciu rocznym już tylko w trzech - w Kielcach, Olsztynie i Rzeszowie; w Bydgoszczy ceny zachowały ten sam poziom, a w 14 miastach wzrosły - średnio o 1,9 proc.

W ocenie autorów analizy, lipcowe zmiany cen ofertowych nie zmieniły ogólnego obrazu sytuacji na wtórnym rynku sprzedaży mieszkań w Polsce - oferowane przez zbywców stawki utrzymują się na stabilnym poziomie.

Czytaj: Mieszkania w Polsce najtańsze w Europie

Raport zauważa też, że kontynuowany jest trwający już 2,5 roku wzrost marż kredytów mieszkaniowych. W ciągu miesiąca średnia marża wzrosła z 1,88 proc. do 1,95 proc.

 Czytaj też:  Coraz więcej gmin chce budować mieszkania ze wsparciem państwa

W efekcie średnia rata od 100 tys. zł pożyczonych na 30 lat wynosi obecnie prawie 514 zł i jest o blisko 4 zł wyższa niż w czerwcu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.