PARTNER PORTALU
  • BGK

Chcą budować i arenę i halę

  • krakow.pl    11 lutego 2011 - 11:34

Propozycja przeniesienia unijnej dotacji na wielofunkcyjną arenę w Czyżynach nie oznacza, że rezygnujemy z budowy hali Wisły – zaznacza Tadeusz Trzmiel, zastępca prezydenta Krakowa.
Miasto stara się o przekazanie 8 milionów euro zarezerwowanych dotychczas na budowę hali Wisły na realizację areny w Czyżynach. Decyzję w tej sprawie ma podjąć marszałek województwa.

- Chodzi o to, żeby dotacja unijna zasiliła projekt, który jest zaawansowany i już za kilka tygodni rozpocznie się jego realizacja – wyjaśnia Tadeusz Trzmiel, zastępca prezydenta Krakowa. Przypomnijmy, że na budowę hali widowisko-sportowej w Czyżynach jest pozwolenie na budowę, został wyłoniony wykonawca a na finiszu jest umowa kredytowa i negocjacje z operatorem obiektu.

- Nasza propozycja, którą zajmuje się Urząd Marszałkowski nie oznacza rezygnacji z budowy hali Wisły Kraków – ucina spekulacje Tadeusz Trzmiel. Ten projekt jest jednak na bardzo wstępnym etapie – dodaje. Niedawno sąd konkursowy, w którym uczestniczyli przedstawiciele miasta, TS Wisła Kraków i architekci wyłonił zwycięską koncepcję architektoniczną obiektu. Najlepsza okazała się propozycja hiszpańskiego biura Estudio Lamela.

W tym roku ma zostać przygotowana dokumentacja techniczna, a pieniądze na ten cel mają zostać wpisane do budżetu miasta.

- W 2012 roku chcemy pozyskać pozwolenie na budowę i wyłonić wykonawcę tak, by w 2013 roku można było ruszyć z pracami budowlanymi – informujewiceprezydent Krakowa. Dodaje, że równocześnie poszukiwane będą środki na realizację tej inwestycji. Jednym ze źródeł może być wsparcie z Unii Europejskiej w ramach perspektywy finansowej na lata 2014 – 2020. Miasto nie wyklucza też współpracy przy tym projekcie z partnerami prywatnymi

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • kibic, 2011-02-11 16:24:24

    bzdury i bzdety dla naiwnych.Dwie hale...już to widzę,a na jedną nia ma środków.