PARTNER PORTALU
  • BGK

Chcą inteligentnie zarządzać ruchem na Podhalu

  • AW    28 stycznia 2011 - 08:06

"Inteligentny System Sterowania Ruchem Regionu Podhalańskiego" to projekt dzieki któremu do końca 2011 roku ma się poprawić bezpieczeństwo na tamtejszych drogach.
System będzie się składać z sieci specjalistycznych urządzeń, takich jak stacje monitorowania natężenia ruchu, stacje ostrzegania monitorujące warunki atmosferyczne oraz stan nawierzchni dróg, stacje monitoringu wizyjnego, a także tablice informacji drogowej. Będą one ze sobą połączone w centrum sterowania ruchem, pełniące także funkcje dystrybutora danych dla portalu internetowego funkcjonującego w wielu wymiarach (internet, nawigacja GPS, radio, GSM), który będzie służył do przekazywania informacji użytkownikom dróg. Projekt został opracowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Zakończenie realizacji tego projektu planowane  jest na koniec 2011 roku.

– Ten projekt jest otwarty i można go rozwijać zarówno na poziomie województwa, powiatu, jak również poszczególnych gmin. System będzie tak skonstruowany, iż będzie można wciągać w sieć kolejne drogi. Zachęcam do informowania nas o wszelkich pomysłach związanych z możliwościami, jakie daje ten system. Mamy nadzieję również, iż Państwo będą informować realizatorów tego projektu o tym, jak najlepiej funkcjonalnie wykorzystywać ten system. To pierwszy tego typu projekt systemu sterowania ruchem na taką skalę - podkreśla Roman Ciepiela wicemarszałek województwa małopolskiego i zachęca samorządowców z regionu podhalańskiego do współpracy.


realizacja projektu kosztować ma ponad 4,8 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi ponad 3,6 mln zł , a pozostałe 1,2 mln zł zostanie przeznaczone z budżetu województwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.