PARTNER PORTALU
  • BGK

Chcą jeździć po A1 za darmo

  • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    4 kwietnia 2011 - 07:42
Chcą jeździć po A1 za darmo

Ministerstwo Infrastruktury odpowiedziało na apel parlamentarzystów oraz samorządowców z aglomeracji rybnickiej w sprawie braku opłat za korzystanie z A1.
Apel dotyczył postulatu braku opłat za korzystanie z autostrady A1 na terenie Subregionu Zachodniego oraz na odcinku Bytom-Pyrzowice – pisze „Dziennik Zachodni”.

Ministerstwo potwierdziło, że ostateczna decyzja co do odpłatności za przejazd autostradą A1 na odcinkach Sośnica-Gorzyczki i Bytom-Pyrzowice, jeszcze nie zapadła.

Aby droga trafiła na listę autostradowych obwodnic miast objętych zwolnieniem z opłat musi pozostawać w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz być zlokalizowana w okolicach najbardziej zurbanizowanych miast, mających powyżej 600 tys. mieszkańców.

Te warunki są – w przypadku obu odcinków A1, które mają być płatne – spełnione. Dlatego mieszkańcy włączają się do akcji „A1 za darmo”, w ramach której prowadzona jest zbiórka podpisów pod petycją do ministra infrastruktury.

Listy można podpisywać w urzędach miasta w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku, Żorach, Raciborzu, Wodzisławiu Śląskim, Orzeszu, Czerwionce, Knurowie i Bytomiu oraz – jak pisze „Dziennik Zachodni” – w redakcji gazety w Rybniku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.