Chcą stworzyć miasto w mieście

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Poznań
  • 17-01-2012
  • drukuj
Położony pomiędzy wodami Warty teren elektrociepłowni Garbary na Ostrowie Tumskim w Poznaniu czeka na kupca. Do 2016 r. władze chcą znaleźć firmę, która na wyspie stworzy miasto w mieście - donosi Poznańska "Gazeta Wyborcza".
Chcą stworzyć miasto w mieście

- W tej chwili kotły elektrociepłowni Garbary są tylko zabezpieczeniem. Pracują jedynie w przypadku siarczystych mrozów, przez kilka dni w roku. Pozwolenie na ich używanie wygasa w 2016 r. Przewidujemy, że do tego czasu pozbędziemy się terenu, na którym stoi elektrownia - informuje "GW" Bartłomiej Pawluk z Dalkii.

Projekt zagospodarowania przewiduje stworzenie w tym miejscu "miasta w mieście". Powstana budynki o funkcji mieszkaniowej, biurowej, handlowej i usługowej.

Radny Łukasz Mikuła, przewodniczący komisji zagospodarowania przestrzennego rady miasta, w rozmowie z "GW" wyjaśnia, że stawianie na wyspie budynków o funkcji mieszkaniowo-usługowej wymaga zmian w studium zagospodarowania przestrzennego ponieważ zgodnie z jego zapisami teren przeznaczony jest tylko pod usługi. Dodaje jednak, że pomysł mu się bardzo podoba.

Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE