PARTNER PORTALU
  • BGK

Chcą stworzyć miasto w mieście

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Poznań    17 stycznia 2012 - 07:38
Chcą stworzyć miasto w mieście

Położony pomiędzy wodami Warty teren elektrociepłowni Garbary na Ostrowie Tumskim w Poznaniu czeka na kupca. Do 2016 r. władze chcą znaleźć firmę, która na wyspie stworzy miasto w mieście - donosi Poznańska "Gazeta Wyborcza".
- W tej chwili kotły elektrociepłowni Garbary są tylko zabezpieczeniem. Pracują jedynie w przypadku siarczystych mrozów, przez kilka dni w roku. Pozwolenie na ich używanie wygasa w 2016 r. Przewidujemy, że do tego czasu pozbędziemy się terenu, na którym stoi elektrownia - informuje "GW" Bartłomiej Pawluk z Dalkii.

Projekt zagospodarowania przewiduje stworzenie w tym miejscu "miasta w mieście". Powstana budynki o funkcji mieszkaniowej, biurowej, handlowej i usługowej.

Radny Łukasz Mikuła, przewodniczący komisji zagospodarowania przestrzennego rady miasta, w rozmowie z "GW" wyjaśnia, że stawianie na wyspie budynków o funkcji mieszkaniowo-usługowej wymaga zmian w studium zagospodarowania przestrzennego ponieważ zgodnie z jego zapisami teren przeznaczony jest tylko pod usługi. Dodaje jednak, że pomysł mu się bardzo podoba.

Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.