PARTNER PORTALU
  • BGK

Chcą szybko zagospodarować ''Maszynową''

  • wer    14 grudnia 2011 - 20:12
Chcą szybko zagospodarować ''Maszynową''

Przyspieszają prace związane z zagospodarowaniem ponad 51 ha terenów inwestycyjnych Parku Przemysłowo-Technologicznego ''Maszynowa''.
Na sąsiadującym niemal przez miedzę z Portem Lotniczym Gdańsk terenie wyrosły dźwigi i konstrukcje pierwszych hal produkcyjnych. ODpowiedzialna za kompleksowe zagospodarowanie terenu miejska spółka Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA) przystąpiła do budowy wewnętrznego układu drogowego.

Płaski teren o powierzchni 51 ha został wniesiony przez miasto Gdańsk (zabierz głos/oceń prezydenta) do komunalnej spółki InvestGDA pod koniec 2009 roku z zamiarem przekształcenia tego nieużytku, który częściowo był wykorzystywany do celów rolniczych, w park przemysłowy koncentrujący nowych inwestorów skupionych wokół produkcji i zaawansowanych usług.

Spółka podjęła decyzję o aktywnym zarządzaniu parkiem. Taki model okazał się dobrym rozwiązaniem. Rozbudowywanie infrastruktury parku podnosi bowiem jego potencjał, a tereny stają coraz bardziej atrakcyjne z punktu widzenia potencjalnego inwestora.

Jak podkreśla Alan Aleksandrowicz, prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. Korzyścią wypływającą z lokalizacji Parku jest także dostępność do kadr, które można pozyskać nie tylko z Gdańska, lecz również z leżących w granicach Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego pobliskich miejscowości.

Zalety parku ‘'Maszynowa" doceniło już kilku inwestorów, w tym 3 zagranicznych. Swoją fabrykę zaczął budować amerykański inwestor Weyerhaeuser. Kamień węgielny pod zakład produkcyjny, w którym będą wytwarzane włókna sieciowane wmurowano na początku sierpnia, a jego otwarcie zaplanowane jest na I kwartał 2013 roku.

Budowę rozpoczęła także belgijska firma Desotec - jeden z największych dostawców na rynek polski węgli aktywnych, które mają szerokie zastosowanie w filtrach cieczy i gazów powszechnie stosowanych w instalacjach związanych z ochroną środowiska naturalnego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.