Chcą wpisać centrum handlowe w zabytkowy układ miasta

  • Przegląd prasy/ Dziennik Bałtycki
  • 22-07-2012
  • drukuj
Władze Wejherowa szykują miejsce pod wielkopowierzchniowy handel w centrum miasta. Ale przyszły inwestor nie będzie miał jednak łatwo, bo cały obszar nowego planu jest objęty wpisem do rejestru zabytków.
Chcą wpisać centrum handlowe w zabytkowy układ miasta

Władze Wejherowa zamierzają przeznaczyć pod budowę hipermarketu lub dużej galerii handlowej niezagospodarowane działki o łącznej powierzchni 3,5 hektara w samym centrum miasta, w kwartale ulic: Sienkiewicza, św. Jana, Wałowej i Sobieskiego - informuje "Dziennik Bałtycki".

"Ustala się maksymalną, łączną wielkość powierzchni sprzedaży w wielkopowierzchniowym obiekcie handlowym nie większą niż 20 tysięcy metrów kwadratowych" - głosi zapis w uchwalonym nowym planie przestrzennym dla śródmieścia Wejherowa.

Przyszły inwestor nie będzie miał jednak łatwo, bo cały obszar nowego planu jest objęty wpisem do rejestru zabytków jako układ urbanistyczno-krajobrazowy. Wszelkie prace wymagają zatem pozwolenia konserwatora zabytków.

Teren objęty jest też ochroną konserwatorską archeologiczną. Na wszystkie inwestycje związane z pracami ziemnymi potrzeba pozwolenia na podstawie opinii Muzeum Archeologicznego w Gdańsku - czytamy w dzienniku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

w Cieszynie już od dawna Biedronka jest zabytkiem w rozumieniu układu urbanistyczno-krajobrazowego

anonim, 2012-07-24 17:37:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE