PARTNER PORTALU
  • BGK

Chcą wpisać centrum handlowe w zabytkowy układ miasta

  • Przegląd prasy/ Dziennik Bałtycki    22 lipca 2012 - 10:51
Chcą wpisać centrum handlowe w zabytkowy układ miasta

Władze Wejherowa szykują miejsce pod wielkopowierzchniowy handel w centrum miasta. Ale przyszły inwestor nie będzie miał jednak łatwo, bo cały obszar nowego planu jest objęty wpisem do rejestru zabytków.
Władze Wejherowa zamierzają przeznaczyć pod budowę hipermarketu lub dużej galerii handlowej niezagospodarowane działki o łącznej powierzchni 3,5 hektara w samym centrum miasta, w kwartale ulic: Sienkiewicza, św. Jana, Wałowej i Sobieskiego - informuje "Dziennik Bałtycki".

"Ustala się maksymalną, łączną wielkość powierzchni sprzedaży w wielkopowierzchniowym obiekcie handlowym nie większą niż 20 tysięcy metrów kwadratowych" - głosi zapis w uchwalonym nowym planie przestrzennym dla śródmieścia Wejherowa.

Przyszły inwestor nie będzie miał jednak łatwo, bo cały obszar nowego planu jest objęty wpisem do rejestru zabytków jako układ urbanistyczno-krajobrazowy. Wszelkie prace wymagają zatem pozwolenia konserwatora zabytków.

Teren objęty jest też ochroną konserwatorską archeologiczną. Na wszystkie inwestycje związane z pracami ziemnymi potrzeba pozwolenia na podstawie opinii Muzeum Archeologicznego w Gdańsku - czytamy w dzienniku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • anonim, 2012-07-24 17:37:58

    w Cieszynie już od dawna Biedronka jest zabytkiem w rozumieniu układu urbanistyczno-krajobrazowegoNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: