PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. 200 tys. na naprawy ulic

  • www.chelmonline.pl    8 sierpnia 2011 - 11:36
Chełm. 200 tys. na naprawy ulic

Prezydent Chełma zdecydowała o przesunięciu dodatkowych 200 tysięcy złotych z rezerwy budżetowej na bieżące naprawy dróg.
– W tym roku mamy do czynienia z nową ustawą o finansach publicznych, która bardzo utrudnia wszystkim miastom naprawę dróg i nie pozwala tego robić w takim zakresie jak w latach ubiegłych – mówi prezydent Agata Fisz (zabierz głos/oceń prezydenta).

– Chociaż tzw. rezerwa ma zabezpieczać nieprzewidywalne i wyjątkowe zdarzenia, to uznaję że remonty nawierzchni wielu ulic w mieście należy uznać teraz za najpilniejszą potrzebę.

Drogowcy w pierwszej kolejności zajmą się naprawą najbardziej zniszczonych ulic. Jak twierdzą władze miasta, w tej grupie znajdą się zarówno główne ciągi komunikacyjne jak i drogi osiedlowe.

– Do tej pory na utrzymanie dróg w tym łatanie dziur wydaliśmy blisko 800 tysięcy złotych. Teraz dokładamy kolejne dwieście, ale aby naprawić wszystkie ulice musielibyśmy przeznaczyć na ten cel dodatkowe miliony. Takich środków miasto niestety nie ma, ale chcielibyśmy dokonać w tym roku jeszcze kilku modernizacji najbardziej zniszczonych ulic w mieście – dodaje Fisz.

Wykonawcą w ramach rozszerzonej umowy na remonty bieżące dróg jest Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.