PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Budowa Łącznej w końcu w budżecie

  • chelmonline.pl (paw.)    17 listopada 2011 - 11:00
Chełm. Budowa Łącznej w końcu w budżecie

W projekcie budżetu miasta na 2012 r. zaplanowano budowę drogi przy ul. Łącznej, na którą od kilku lat czekają mieszkańcy.
Przeznaczone na tę inwestycję w tegorocznym budżecie 200 tys. zł przesunięto na remont I Pułku Szwoleżerów.

Na budowę dróg przy ul. Nadrzecznej, Krótkiej i Łącznej była przygotowana jedna dokumentacja techniczna. Z braku pieniędzy inwestycję podzielono na trzy etapy. W pierwszej kolejności wybudowano ul. Nadrzeczną.

Dwa lata temu na nową nawierzchnię, chodniki, kanał deszczowy, wjazdy do posesji oraz oświetlenie z kasy miejskiej wydano ponad 400 tysięcy złotych. Później wyremontowano ulicę Krótką, tam wylano asfalt, ułożono chodniki z kostki brukowej i zamontowano nowe oznakowanie.

Z kolei mieszkańcy ulicy Łącznej do tej pory nie doczekali się budowy stumetrowego odcinka drogi. Na tę inwestycję w tegorocznym budżecie było zapisane 200 tys. zł ale radni przesunęli te pieniądze na remont I Pułku Szwoleżerów.

– Potrzeby są w całym mieście, my wybieramy te priorytetowe. Ulicą Łączną jeżdżą dziesiątki, a I Pułku Szwoleżerów nawet tysiące samochodów dziennie. Pieniądze na ul. Łączną zabezpieczyliśmy w projekcie budżetu na przyszły rok. Ale to wszystko zależy od radnych czy podniosą rękę za tym budżetem – mówi zastępca prezydent Chełma Józef Górny (zabierz głos/oceń prezydenta).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.