PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm dołączy do rowerostrady

  • chelmonline.pl    18 czerwca 2012 - 10:08
Chełm dołączy do rowerostrady

W Chełmie powstaną kolejne kilometry ścieżek rowerowych. Wraz z obecnie istniejącymi miejskimi trasami staną się elementem największej w tej części Europy rowerostrady.
Ponad 1,7 tysiąca kilometrów długości ma mieć powstająca autostrada rowerowa, która połączy Polskę północną z południową. W ramach projektu pod nazwą „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej” specjalnie utwardzona droga przeznaczona wyłącznie dla rowerzystów przebiegać będzie przez najbardziej atrakcyjne miejsca i miejscowości wschodnich terenów naszego kraju, obejmując swym zasięgiem pięć województw.

Chełm znajdzie się na jej trasie jako jedno z nielicznych większych ośrodków całej wschodniej Polski. Władze Chełma mają nadzieję, że miasto na tym sporo skorzysta.

– W większych ośrodkach turyści korzystać będą przecież z noclegów, restauracji, ewentualnie usług medycznych, spędzą więcej czasu – mówi prezydent Agata Fisz. – Można się spodziewać, iż tak wielka rowerowa autostrada przyciągnie także wielu zagranicznych gości.

Od północy trasa wejdzie do miasta w okolicach ulicy Ceramicznej. Na całej jej długości powstanie około 2,5 metrowej szerokości ścieżka rowerowa, umożliwiająca rowerowy dostęp do „Glinianek”. Następnie, biegnąc ulicą Szpitalną, dojdzie do ul. Rejowieckiej.

Tam powstać ma specjalne skrzyżowanie przeznaczone dla rowerzystów. Dalszy przebieg trasy zaplanowano ulicą Szpitalną do ul. Lubelskiej. W tym miejscu nowo wybudowana ścieżka rowerowa połączy się z istniejącym już traktem. Pokonując ul. Lubelską, Al. Armii Krajowej i I Armii Wojska Polskiego, rowerowi turyści dojadą do ul. Wojsławickiej.

Tu powstanie kolejny odcinek trasy prowadzący aż za cmentarz komunalny i do lasu Borek. W ten sposób oprócz istniejących w mieście ścieżek rowerowych, powstanie dodatkowych kilka kilometrów tras.

<!-- pagebreak //-->×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.