PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Gminy dostały pieniądze na drogi

  • chelmonline.pl    5 września 2011 - 15:16
Chełm. Gminy dostały pieniądze na drogi

Ponad milion złotych otrzymały w 2011 roku gminy wiejskie z powiatów: chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego na remonty dróg dojazdowych, prowadzących do użytków rolnych.
Pieniądze te przekazał samorząd województwa w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych powstał jeszcze w 1995 roku. W jego ramach gminy mogą starać się o wsparcie finansowe przeznaczane na ochronę terenów rolniczych, ich rekultywację i zagospodarowanie.

Pieniądze na ten cel przekazuje samorząd województwa i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tegoroczne środki zostaną przeznaczone na remonty bądź budowę dróg w 28 gminach. Dotacje dla poszczególnych gmin wahają się w granicach od 35 do 70 tys. zł.

– Pieniądze te poprawią choć trochę sytuację finansową gmin i w całości przeznaczone zostaną na remonty dróg – wyjaśnia wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk.

– Potrzeby są znacznie większe, dlatego to nie ostatnia pomoc na jaką możemy liczyć. W 2010 roku powiaty chełmski, krasnostawski i włodawski podzieliły się kwotą ponad 1,3 miliona złotych z FOGRu. W następnych latach środki te pojawią się ponownie – zapewnia wicemarszałek. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.