PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Milioner się wycofał

  • www.chelmonline.pl    11 sierpnia 2011 - 13:40

Czwarty przetarg na sprzedaż działki po byłym stadionie przy zbiegu ulic Lubelskiej i Trubakowskiej, nie został rozstrzygnięty.
Jako jedyny ofertę złożył Gerard Kolanowski – pięćdziesiąty na liście najbogatszych Polaków, ale nie przystąpił do licytacji.

Zgodnie z uchwałą rady miasta z 2009 r. w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Chełm dla obszaru w rejonie ulic Lubelska – Trubakowska nieruchomość położona jest w strefie, dla której ustala się funkcję usługowo hotelową z urządzeniami towarzyszącymi jak np. restauracja – kawiarnia, sala konferencyjna, basen, sauna, sale rekreacyjne z dopuszczeniem lokalizacji usług komercyjnych – galerii handlowej.

Na początku kupnem działek była zainteresowana sieć hoteli „Gromada”. Miasto wyceniło działki na ponad 3 mln zł, ogłosiło przetarg, ale „Gromada” nie przystąpiła do licytacji. Cena była zbyt wysoka.

Kolejne dwa przetargi także nie przyniosły rozstrzygnięcia. Mimo że ogłoszenia o sprzedaży były umieszczone w branżowych wydawnictwach i ogólnopolskim dzienniku.

Nikt nawet nie zainteresował się nieruchomościami. W maju miasto obniżyło cenę i ogłosiło czwarty przetarg. W ubiegły czwartek wpłynęła oferta Gerarda Kolanowskiego – pięćdziesiątego na liście najbogatszych Polaków, ale podczas przetargu nie przystąpił do licytacji.

– Inwestor złożył ofertę, ale nie przystąpił do licytacji. Miał inne plany niż są ustalone funkcje dla działek – mówi Józef Górny, zastępca prezydenta.

Miasto niebawem ogłosi piąty przetarg. Wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży mają być przeznaczone modernizację stadionu piłkarskiego przy ul. I Pułku Szwoleżerów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.