PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Nie będzie pieniędzy na ulicę

  • chelmonline.pl (paw.)    8 listopada 2011 - 10:11
Chełm. Nie będzie pieniędzy na ulicę

Chełm nie dostanie pieniędzy na drugą część przebudowy ulicy I. Pułku Szwoleżerów w ramach tzw. schetynówek.
Wniosek nie otrzymał wymaganej ilości punktów i nie został zakwalifikowany do realizacji.

Czytaj też: Chełm. II. część przebudowy I. Pułku Szwoleżerów

Wniosek Chełma uplasował się na 19 miejscu. Aby otrzymać dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia trzeba było zmieścić się w pierwszej 11.

Wniosek o remont drugiej części przebudowy ulicy I Pułku Szwoleżerów opiewał na łączną kwotę 1 mln 700 tys. zł. W ramach „schetynówek” miasto chciało dostać z ministerstwa 510 tys. zł dofinansowania.

– Projekt obejmował przebudowę konstrukcji jezdni, remont chodników i ułożenie nawierzchni z kostki brukowej, budowę oświetlenia, demontaż istniejącej linii napowietrznej, przebudowę kabli elektroenergetycznych oraz montaż latarni – wylicza Józef Kędzierawski, p.o. dyrektora wydziału infrastruktury UM.

Urzędnicy planowali również wprowadzić ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i niewidomych po przez: obniżenie krawężników przy przejściach dla pieszych i wbudowanie płyt chodnikowych z wypustkami na dojściach do przejść.

Do przedsięwzięcia miasto pozyskało nawet partnerów i samorządowych. Swój wkład w remont zaplanowała gmina Chełm i powiat chełmski. Obydwa samorządy miały dorzucić się do inwestycji po 50 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.