PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Przetną wstęgę na dożynki

  • chelmonline.pl    9 sierpnia 2012 - 11:07
Chełm. Przetną wstęgę na dożynki

W niedzielę, 26 sierpnia, o 11.00 w Strupinie Dużym odbędzie się oficjalne przecięcie wstęgi na świeżo oddanej do użytku schetynówce.
W uroczystości wezmą udział parlamentarzyści, władze gminy i powiatu. Poświęcenie drogi Strupin Łanowy, Strupin Duży, Pokrówka rozpocznie obchody gminnego święta plonów gminy Chełm.

Jeszcze w 2011 roku powiat Chełmski złożył wniosek w programie „Bezpieczna, funkcjonalna, spójna i efektywna infrastruktura drogowa w powiecie chełmskim – przebudowa drogi powiatowej Nr 1838L” i znalazł się na piątym miejscu ogłoszonej listy rankingowej.

Kiedy zabezpieczono niezbędne środki, ruszyły procedury. W czerwcu na drodze pojawił się ciężki sprzęt wykonawcy Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Sadex” z Zamościa.

– Przebudowaliśmy około 4,5 km drogi powiatowej prowadzącej przez Pokrówkę, Strupin Łanowy i Strupin Duży. Droga ta łączy dwa ważne ciągi komunikacyjne tj. drogę wojewódzką (nr 843) biegnącą do Zamościa z drogą powiatową (nr 1839L) Chełm-Wojsławice. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 2 mln zł.: 50 tys. zł dołożyło miasto Chełm, 740 tys. zł gmina Chełm, 690 tys. zł. pochodzi z budżetu powiatu chełmskiego a 640 tys. zł dołożył budżet państwa. – wylicza starosta Ciechan.

– To ważna droga w powiecie, wielu mieszkańców korzysta z niej omijając w ten sposób miasto. Była w opłakanym stanie, to radykalna zmiana na lepsze.

Podczas niedzielnej uroczystości (26.08), jako pierwszy, tuż po poświęceniu i przecięciu wstęgi, po nowiutkiej drodze ruszy korowód wieńców dożynkowych. Tego dnia w Strupinie Dużym, na terenie szkoły, odbędą się Dożynki Gminy Chełm.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.