Chełm. Remont Hrubieszowskiej aż do Parkowej

  • chelmonline.pl
  • 24-10-2012
  • drukuj
Remont ul. Hrubieszowskiej obejmie większy odcinek niż początkowo planowano. Będą też zmiany w organizacji ruchu.
Chełm. Remont Hrubieszowskiej aż do Parkowej
Oprócz wymiany nawierzchni, na ulicy pojawi nowe grubowarstwowe oznakowanie poziome oraz samopoziomujące studzienki, rozwiązanie z powodzeniem stosowane w Chełmie od ubiegłego roku. Zaplanowany początkowo zakres prac ulegnie zwiększeniu. Wszystko za sprawą kolejnych oszczędności.

Gdy miasto otrzymało dofinansowanie na remont ul. Podgórze, z szacowanej wartości inwestycji po przetargu zostało około pół miliona złotych. Władze Chełma mogły zwrócić do ministerstwa połowę zaoszczędzonych środków, lub dołożyć drugie tyle i starać się o zgodę na remont innej ulicy – pod warunkiem, że w ciągu drogi krajowej lub wojewódzkiej.

Drogowcy wybrali rondo i spory kawałek ulicy Hrubieszowskiej, gdyż jako jedyna spełniała warunki ministerialnej dotacji (wymagająca projektu i pozwolenia na budowę przebudowa jakiejkolwiek innej ulicy nie kwalifikowała się do dofinansowania).

Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej wyraziło zgodę. Początkowo, zgodnie z kosztorysem, remont ulicy Hrubieszowskiej obejmować miał odcinek od ronda do skrzyżowania z ul. Mościckiego i Wiejską. Planowano także odnowić nieco mniejszy fragment al. I Armii Wojska Polskiego. Niedawno okazało się, że drogowcy wykonają znacznie więcej prac.

– Wszystko za sprawą kosztorysu powykonawczego ul. Podgórze, z którego wynikają oszczędności na kwotę około 170 tysięcy złotych – mówi Krzysztof Tomasik dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie.

– Podobnie jak wcześniej, połowę środków można zwrócić do ministerstwa lub wnioskować o przesunięcie na inną inwestycję. W uzgodnieniu z prezydent Chełma, środki te dołożymy do remontu ronda i ul. Hrubieszowskiej.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE