PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Stara szkoła ożyje?

  • chelmonline.pl    28 maja 2012 - 12:14
Chełm. Stara szkoła ożyje?

Zmiana planu zagospodarowania przestrzennego to szansa na nowego właściciela opuszczonego od dawna budynku starej Szkoły Podstawowej nr 7.
Znajdująca się przy ul. Lubelskiej piętrowa kamienica z czerwonej cegły nie miała do tej pory szczęścia. Pomimo kilkukrotnie ogłaszanych przetargów ostateczny nabywca nigdy się nie znalazł.

Sądzić można, iż powodem był dotychczasowy zapis w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przewidujący tam usługi oświatowe, co w sytuacji niżu demograficznego raczej nie stanowiło zachęty dla potencjalnego inwestora.

Wprowadzana przez miejskich urzędników zmiana planu otwiera nowe możliwości. Zarówno w budynku jak i na pobliskim terenie dopuszczone mają być znacznie szersze formy prowadzenia działalności gospodarczej.

– Projekt przewiduje przeznaczenie terenu pod usługi nieuciążliwe co w praktyce oznacza dość dużą swobodę dla potencjalnego inwestora – mówi prezydent Chełma Agata Fisz – Ale chcemy, aby wiekowy budynek dawnej szkoły został zachowany.

Nowy plan ma jednak dopuszczać zmiany adaptacyjne, przebudowę lub rozbudowę budynku, ale po uprzednich konsultacjach z konserwatorem zabytków. W sumie pod usługi przeznaczony może zostać obszar o powierzchni kilkudziesięciu arów.

Powstanie nowego osiedla jak i zagospodarowanie budynku i terenu dawnej „siódemki” nastąpi zapewne już niedługo.

– Nowy plan jest na etapie przygotowania do publicznego wyłożenia, potem niezbędna jest uchwała rady miasta. Procedury te mogą potrwać do wakacji – mówi Maria Talma dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.