PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Trzej Królowie ze ślizgawką

  • chelmonline.pl (paw.)    1 stycznia 2012 - 12:03
Chełm. Trzej Królowie ze ślizgawką

Na święto Trzech Króli zapowiedziane jest otwarcie przenośnego lodowiska w miejscu, gdzie w przyszłości stanąć ma "Biały Orlik". Zapowiadana na ten rok inwestycja nie rozpoczęła się. Więcej. Nie ma nawet dokumentacji technicznej.
Zamiast Orlika lodowisko

W tegorocznym budżecie miasta, przyjętym przez radę jeszcze w grudniu ubiegłego roku, zaplanowano budowę trzeciego w mieście kompleksu boisk ''Orlik 2012'', który miał powstać na osiedlu Zachód przy ZSO nr 7. Jednak na początku stycznia br. władze miasta zrezygnowały z boiska na Zachodzie, a zaplanowane na ten cel pieniądze postanowiono przesunąć na budowę nowoczesnego lodowiska przy ''Ekonomach''.

Na marcowej sesji Rady Miasta Chełm propozycje te krytykował Tadeusz Łańcucki.

- ZSO nr 7 ma wielkie tradycje sportowe. Dlaczego raz uzgadnia się z radą osiedla realizację, a potem nagle się zabiera? Jestem bardzo oburzony. Tak robić nie można - mówił wtedy radny.

Za cienkie rury

Tymczasem budowa nowoczesnego lodowiska się nie rozpoczęła. Nie ma nawet projektu. Projektanci dostali bowiem w wydziale geodezji UM nieaktualne podkłady geodezyjne.

- Kiedy projektanci rozpoczęli przygotowywać dokumentację, okazało się, że w ogóle nie ma tam „burzówki”. Zbyt małe są też przekroje rur wodociągowych. Obecnie projektanci współpracują z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i poprawiają całą dokumentację - mówi Stanisław Mościcki, wiceprezydent miasta (zabierz głos/oceń prezydenta).

Składane zamiast stałego

14 grudnia chełmski MOSiR rozpisał przetarg na dzierżawę sztucznego lodowiska. W piątek 23, grudnia, przetarg został rozstrzygnięty.

- Do przetargu zgłosiło się dwóch chętnych. Zwyciężyła firma Hefal Serwis z Wodzisławia Śląskiego. 29 grudnia podpisujemy umowę, a lodowisko powinno być czynne na Trzech Króli - mówi dyrektor MOSiR Zbigniew Mazurek.

Za dzierżawę trzeba zapłacić 100 tysięcy złotych. Lodowisko będzie miało 600 mkw. Powstanie w miejscu dawnej sztucznej ślizgawki na ul Sienkiewicza. Dzierżawca zapewnia, że będzie można z niego korzystać nawet przy temperaturze + 10 stopni.

Wpisane w budżet

- W przyszłym roku Chełm zostałby bez lodowiska. Dlatego miasto przystąpiło do pilotażowego programu budowy składanych lodowisk sezonowych oraz lodowisk stałych „Biały Orlik”. Z ministerstwa sportu na tę inwestycję samorządy mogą dostać 300 000 zł - dodaje Mościcki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Oliwa, 2012-01-01 22:46:14

    trzej królowie przyniosą ślizgawkę, nam by się przydał jeden król który przyniósłby podobną inwestycję