Chełm. Wkrótce projekt aquaparku

  • chelmonline.pl
  • 16-10-2012
  • drukuj
Zakończyły się negocjacje w sprawie dokumentacji technicznej budowy chełmskiego aquaparku. Na początku listopada poznamy pracownię, która wykona projekt.
Chełm. Wkrótce projekt aquaparku
Do drugiego etapu tzw. dialogu konkurencyjnego zgłosiło się sześć firm. Tym razem każdy z ubiegających się o intratne zlecenie, przedstawić miał swoją koncepcję na zagospodarowanie działki przy skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Trubakowskiej oraz zaproponować kształt i układ funkcjonalny obiektu.

Jednym z postawionym pracowniom warunków było również znalezienie miejsca pod ewentualną galerię handlową, która mogłaby sąsiadować z wodnym centrum.

– Otrzymaliśmy naprawdę ciekawe rozwiązania, zarówno pod względem funkcjonalnym jak i architektonicznym – mówi prezydent Chełma Agata Fisz.

– Wszystko wskazuje na to, że aquapark stanie się niezwykle atrakcyjnym miejscem, oferującym bardzo dużo atrakcji wodnych. Ponadto zależy nam na projekcie, który zakłada budowę nowoczesnej i reprezentacyjnej bryły, a nie płaskiego basenu – dodaje.

Planowany kształt aquaparku oraz przewidywane w nim atrakcje poznamy najprawdopodobniej na początku listopada. Wówczas do magistratu powinny wpłynąć ostateczne oferty biur architektonicznych, zawierające projekty, wizualizacje oraz wyceny. Nad wyborem najlepszego rozwiązania pracować będzie kilkunastoosobowa komisja.

– W jej skład wejdą urbaniści, architekci, inspektorzy budowlani, specjaliści od zamówień publicznych oraz pracownicy urzędu odpowiedzialni za sprawy inwestycyjne. Wybierzemy projekt, który pozwoli wybudować w Chełmie jeden z najnowocześniejszych parków wodnych we wschodniej Polsce – dodaje Agata Fisz.

Zwycięzca na wykonanie dokumentacji będzie miał co najmniej kilka miesięcy. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, zgodnie z planami władz miasta, budowa aquaparku powinna zacząć się w połowie przyszłego roku.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE