PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Wkrótce projekt aquaparku

  • chelmonline.pl    16 października 2012 - 11:51
Chełm. Wkrótce projekt aquaparku

Zakończyły się negocjacje w sprawie dokumentacji technicznej budowy chełmskiego aquaparku. Na początku listopada poznamy pracownię, która wykona projekt.
Do drugiego etapu tzw. dialogu konkurencyjnego zgłosiło się sześć firm. Tym razem każdy z ubiegających się o intratne zlecenie, przedstawić miał swoją koncepcję na zagospodarowanie działki przy skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Trubakowskiej oraz zaproponować kształt i układ funkcjonalny obiektu.

Jednym z postawionym pracowniom warunków było również znalezienie miejsca pod ewentualną galerię handlową, która mogłaby sąsiadować z wodnym centrum.

– Otrzymaliśmy naprawdę ciekawe rozwiązania, zarówno pod względem funkcjonalnym jak i architektonicznym – mówi prezydent Chełma Agata Fisz.

– Wszystko wskazuje na to, że aquapark stanie się niezwykle atrakcyjnym miejscem, oferującym bardzo dużo atrakcji wodnych. Ponadto zależy nam na projekcie, który zakłada budowę nowoczesnej i reprezentacyjnej bryły, a nie płaskiego basenu – dodaje.

Planowany kształt aquaparku oraz przewidywane w nim atrakcje poznamy najprawdopodobniej na początku listopada. Wówczas do magistratu powinny wpłynąć ostateczne oferty biur architektonicznych, zawierające projekty, wizualizacje oraz wyceny. Nad wyborem najlepszego rozwiązania pracować będzie kilkunastoosobowa komisja.

– W jej skład wejdą urbaniści, architekci, inspektorzy budowlani, specjaliści od zamówień publicznych oraz pracownicy urzędu odpowiedzialni za sprawy inwestycyjne. Wybierzemy projekt, który pozwoli wybudować w Chełmie jeden z najnowocześniejszych parków wodnych we wschodniej Polsce – dodaje Agata Fisz.

Zwycięzca na wykonanie dokumentacji będzie miał co najmniej kilka miesięcy. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, zgodnie z planami władz miasta, budowa aquaparku powinna zacząć się w połowie przyszłego roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.