Chełm. Zielone światło dla aquaparku

  • chelmonline.pl (ikwa)
  • 21-05-2012
  • drukuj
Jest zielone światło dla budowy aquaparku i zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w miejscu gdzie stanąć ma obiekt. Teraz miasto chce pozyskać partnerów do finansowania projektu.
Chełm. Zielone światło dla aquaparku
Podczas ostatniej sesji radni przychylili się do wniosków prezydent Chełma Agaty Fisz w sprawie budowy wodnego centrum rekreacji. Chodzi o dwie uchwały: dotyczącą zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Lubelskiej i Trubakowskiej oraz przeznaczenia w tegorocznym budżecie miasta środków na opracowanie projektu budowlanego.

– Oznacza to, że po zmianie planu w miejscu dawnego stadionu powstać będzie mógł aquapark wraz z galerią handlową o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 mkw, oraz że możemy rozpocząć przygotowania do ogłoszenia przetargu na opracowanie dokumentacji technicznej – mówi prezydent Chełma Agata Fisz.

Teraz, zdaniem władz miasta, trzeba określić źródła finansowania. Jednym z wariantów branych pod uwagę, jest umowa offsetowa z przyszłym inwestorem galerii handlowej. Urzędnicy są przekonani, iż powstanie wodnego kompleksu wpłynie na atrakcyjność gruntu po dawnym stadionie, a zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowe liczyć będzie mogło na dodatkowych klientów.

Mimo wszystko takie rozwiązanie może pomóc w finansowaniu tylko niewielkiej części z szacowanej na ponad 30 milionów inwestycji. Dlatego władze Chełma do pomysłu budowy największego w tej części Polski kompleksu wodnego zachęcić chcą Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz urząd marszałkowski w Lublinie.

– Pisma zostały skierowane do marszałka Krzysztofa Hetmana i minister Joanny Muchy. Są to przecież osoby blisko związane z naszym regionem i mam nadzieję, że możemy liczyć na ich przychylność – przekonuje Agata Fisz.

W obu wystąpieniach władze miasta podkreślają, iż będzie to pierwszy i póki co jedyny w makroregionie wschodnim profesjonalny aquapark oferujący nie tylko wodne atrakcje ale i duży basen z widownią umożliwiający rozgrywanie regionalnych i ogólnopolskich zawodów pływackich, a także liczne usługi spa.

Dzięki temu z kompleksu korzystać będą nie tylko mieszkańcy Chełmszczyzny ale i całego województwa. To zdaniem chełmskich urzędników podnosi rangę przedsięwzięcia przez co zwiększa szanse na pozyskanie środków z różnych źródeł.

– Są przecież programy finansowania m.in. w ramach Totalizatora Sportowego lub dotacje ministerialne. Mam nadzieję, że Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz urząd marszałkowski w Lublinie zechcą nam pomóc oraz wskazać inne źródła, z których możemy starać się o dofinansowanie jednej z największych inwestycji sportowo-rekreacyjnych w województwie – mówi prezydent.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

tak samo sie wybuduje jak i lodowisko,miało byc najnowoczesniejsze po tej stronie wisły.

Olka, 2012-05-23 21:39:17 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE