PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełmski stadion pod okiem kamery

  • chelmonline.pl    6 września 2011 - 15:11
Chełmski stadion pod okiem kamery

Od 15 września na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji działać będzie obrotowa kamera. Monitoring jest niezbędny ze względu na tzw. mecze podwyższonego ryzyka.
Punkt kamerowy wejdzie w skład monitoringu miejskiego. Kamera ma przekazywać i rejestrować obraz w dużej rozdzielczości. W obiektywie znajdzie się praktycznie cały stadion z najbardziej newralgicznymi punktami: płytą boiska, trybunami, bramą wjazdową i bramką obok kortów, którą wpuszczani są kibice.

Na ostatniej sesji radni wprowadzili zmiany do budżecie związane z instalacją. Uruchomienie punktu kamerowego to koszt 55 tys. zł. Pieniądze zostały „uzbierane” z trzech miejskich inwestycji.

30 tys. zł zaoszczędzono przy budowie oświetlenia na ul. św. Królowej Jadwigi oraz w rejonie ul. Metalowej. Z kolei 25 tys. zł zostało z modernizacji wymiennikowni w budynku żłobka „Słoneczko”.

Rajcy byli zgodni, że miasto musi dostosować stadion do zaleceń policji. Jednak radny Mariusz Kowalczuk, dociekał dlaczego, pieniądze z oszczędności na inwestycjach drogowych nie są przeznaczane na sprawy drogowe.

– Dlaczego miasto nie chce np. tych 30 tys. z ul. Metalowej i św. królowej Jadwigi przeznaczyć na budowę oświetlenia na ul. Dąbrówki– pytał na komisji budżetu.

– Realizujemy budżet uchwalony przez rade, ale i reagujemy na bieżące sprawy. Czasami pieniędzy musimy szukać w trybie nagłym – odpowiedział zastępca prezydenta, Józef Górny.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.