PARTNER PORTALU
  • BGK

Chińczycy zadowoleni ze współpracy z Łodzią

  • bad    15 lipca 2014 - 15:11
Chińczycy zadowoleni ze współpracy z Łodzią

Wicegubernator chińskiej prowincji Syczuan Lin Gan przyjechał do województwa łódzkiego, m.in. żeby zobaczyć z bliska stację, z której odjeżdżają pociągi towarowe do Chengdu.
Po wizycie na Olechowie, w pałacu Herbsta spotkał się z marszałkiem województwa łódzkiego Witoldem Stępniem. Do rozmów dołączyli wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk i wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.

Marszałek Stępień podkreślał duże znaczenie, jakie dla Zarządu Województwa ma regularne połączenie cargo pomiędzy Łodzią a Chengdu w prowincji Syczuan. Przedstawił też gościowi znakomite położenie Łodzi na mapie Europy pod względem transportowym.

Czytaj też: Jak polskie samorządy korzystają na współpracy z Chinami

Wicegubernator chińskiej prowincji przyznał, że Łódź odgrywa ważną rolę w systemie transportowym Europy Środkowo-Wschodniej tak pod względem kolei jak i dróg.

- Tak jak region łódzki chce być centrum dystrybucyjnym i logistycznym w Polsce i Europie, tak Syczuan chce pełnić taką rolę w Chinach - mówił Lin Gan. - Już pociągiem do Łodzi zainteresowane są firmy z nadmorskich prowincji Chin - podkreślał.

Witold Stępień mówił też gościowi o planach rozbudowy terminala załadunkowego na Olechowie i współpracy w tym zakresie z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Marszałek wspomniał jednocześnie o współpracy pomiędzy uczelniami z Łodzi i Chengdu i studentach, którzy dzięki niej wyjadą uczyć się do Chin. Oprowadził też delegację z Chin po pałacu Herbsta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.