PARTNER PORTALU
  • BGK

Chińskie firmy chcą inwestować w Radomiu

  • pap/wnp.pl    30 października 2009 - 07:30

Przedsiębiorcy z Chin są zainteresowani inwestowaniem w Radomiu, zwłaszcza w przemyśle związanym z obróbką metali oraz mechaniką precyzyjną. W czwartek przedstawiciele chińskiego miasta Huzhou podpisali list intencyjny w sprawie współpracy z Radomiem.
"Z dużym zainteresowaniem przyglądamy się radomskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Strefy Ekonomicznej. Niewykluczone, że w przyszłości pojawią się tam inwestorzy z Chin" - zapowiedział Ma Yi, prezydent Huzhou.

Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak przyznał, że oprócz przemysłu związanego z obróbką metali oraz z mechaniką precyzyjną, Chińczyków interesuje także budownictwo.

Ma Yi zapewnił, że współpraca pomiędzy Radomiem a Huzhou będzie odbywać się także na płaszczyźnie kulturalnej i naukowej. Dodał, że miasta Radom i Huzhou są podobnie położone; oba leżą blisko dużych i ważnych aglomeracji (Radom - Warszawy, a Huzhou - Szanghaju).

Miasto Huzhou leży w południowo-wschodniej części Chin, ok. 120 km od Szanghaju. Zajmuje powierzchnię 5,8 km kw.; ma 2,5 mln mieszkańców. Huzhou jest jednym z czterech największych producentów jedwabiu w Chinach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.