PARTNER PORTALU
  • BGK

Choć w przebudowie - stadion Wisły gotowy na mecz reprezentacji

  • PAP    6 września 2010 - 14:57
Choć w przebudowie - stadion Wisły gotowy na mecz reprezentacji

Stadion Wisły Kraków jest już gotowy na przyjęcie kibiców podczas meczu piłkarskiego Polska - Australia - zapewniła PAP pełnomocniczka prezydenta Krakowa ds. sportu Barbara Janik.
"W poniedziałek na stadionie i wokół trwają już tylko prace kosmetyczne, które się wykonuje przed każdym poważniejszym spotkaniem piłkarskim" - zadeklarowała Janik.

Jak z kolei poinformował pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. bezpieczeństwa imprez sportowych i miejskich imprez masowych Adam Młot jeszcze w poniedziałek zostanie wydana formalna zgoda na rozegranie meczu Polska - Australia z udziałem publiczności na stadionie Wisły.

"Usterki, które zgłosili przedstawiciele policji podczas piątkowej inspekcji zostały usunięte i nic nie stoi na przeszkodzie, aby takową zgodę wystawić" - powiedział Młot.

W piątek brakowało m.in. niektórych, niezbędnych oznakowań - sektorów czy - w kilku przypadkach - dróg ewakuacyjnych. Poza tym trwały prace nad drogami dojścia do sektorów. Te braki zostały poprawione do poniedziałku.

Stadion Wisły jest wciąż przebudowany i do dyspozycji kibiców będą tylko dwie trybuny (od strony Błoń i ul. Reymana). Łącznie może tam oglądać mecz 19 tys. widzów.

Wciąż do dostania są bilety na pojedynek z Australią. Sprzedaż odbywa się w sklepiku przy stadionie "Białej Gwiazdy" od strony ul. Reymonta ("Wiślacki świat"). Według zapowiedzi jeśli wszystkie wejściówki nie rozejdą się w poniedziałek to w dniu meczu sklep będzie otwarty do godz. 18. Bezpośrednio przed spotkaniem nie będzie prowadzona sprzedaż.

Ze względu na trwającą przebudowę obiektu nie ma na nim gotowych dwóch spełniających odpowiednie standardy szatni. Piłkarze z Australii będą mieli do dyspozycji jedną, która już jest gotowa, zaś Polacy będą korzystać ze specjalnego kontenera.

"Nieważne gdzie się będziemy przebierać. Istotnym jest abyśmy wyszli na murawę z dobrym nastawieniem i podjęli walkę z przeciwnikiem" - powiedział strzelec gola dla Polski w sobotnim meczu z Ukrainą (1:1) Ireneusz Jeleń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.