PARTNER PORTALU
  • BGK

Chorzów i Świętochłowice bardziej użyteczne

  • AW    5 lipca 2011 - 15:00

Urzędnicy Chorzowa i Świętochłowic będą się uczyć projektowania przestrzeni publicznej pod kierunkiem współzałożyciela Europejskiego Instytutu Projektowania i Niepełnosprawności.
W środę, tj. 6 lipca na terenie Sztygarki (ośrodka powstałego na terenie byłej kopalni) przy ul. Piotra Skargi w Chorzowie odbędą się warsztaty pn. „Chorzów i Świętochłowice – projektujemy przestrzeń publiczną naszych miast”, które poprowadzi pan Pete Kercher, współzałożyciel Europejskiego Instytutu Projektowania i Niepełnosprawności, ambasador Design for All Europe – organizacji zajmującej się podnoszeniem jakości życia poprzez promowanie walorów użytkowych i estetycznych przestrzeni publicznej.

Czytaj też: Dlaczego rewitalizacja bywa nieudana?

Adresatami warsztatów są pracownicy administracji samorządowej kształtujący miejski design.

Pete Kercher na zaproszenie Chorzowa i Świętochłowic od 5 lipca br. wizytuje w obu miastach obiekty użyteczności publicznej w aspekcie ich dostępności, funkcjonalności oraz bezpieczeństwa względem wszystkich ich użytkowników.

Współzałożyciel Europejskiego Instytutu Projektowania i Niepełnosprawności był gościem m.in. w chorzowskich gmachach: Urzędu Miasta, Poczty, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Muzeum i Chorzowskiego Centrum Kultury.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.