PARTNER PORTALU
  • BGK

Chorzów inwestuje w obszary problemowe

  • GK    12 kwietnia 2011 - 12:39
Chorzów inwestuje w obszary problemowe

Gminie Chorzów przyznano środki na rewitalizację obszarów problemowych, czyli Chorzowa Batorego – od ul. Piekarskiej do ul. Skrajnej.
Ponad 7,8 mln zł dostało miasto z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Pieniądze mają poprawić infrastrukturę publiczną, czyli tereny zielone i komunikację drogową.

Realizacja projektu pozwoli na przywrócenie ładu przestrzennego na tym obszarze – w dużej części stanowiącej tereny poprzemysłowe, a w rezultacie poprawi jakość życia społeczności lokalnej tzw. „Biadacza” i „Starego Osiedla”.

Program realizowany jest od 2010 roku i w tym czasie gmina zainwestowała m.in. w boisko, plac zabaw przy ul. Odrzańskiej i przebudowę ul. Leśnej.

Planowane jest m.in. wykonanie w rejonie ul. Skrajnej ścieżki rekreacyjnej ze ścianką wspinaczkową, obiektów małej architektury oraz przebudowanie pętli autobusowej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ponadto w ramach projektu na terenie SP 14 przy ul. Podmiejskiej planuje się nasadzenie zieleni oraz zbudowanie elementów małej architektury.

Zakończenie realizacji projektu planowane jest na koniec 2011 roku. Całkowita wartość projektu to ponad 9,1 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Karol, 2011-04-20 23:08:07

    Ciekaw jestem efektu powykonawczego