PARTNER PORTALU
  • BGK

Chorzowski samorząd ma akcje Ruchu

  • PAP    15 września 2011 - 15:25
Chorzowski samorząd ma akcje Ruchu

Samorząd Chorzowa kupił formalnie 384 615 akcji miejscowego piłkarskiego Ruchu za 500 tysięcy zł. Wcześniej zgodę na transakcję wyrazili radni. Negocjowana jest jeszcze dwumilionowa pożyczka miasta dla klubu.
- To początek współpracy. Umowa na pewno podnosi wiarygodność klubu i powinna zachęcić potencjalnych sponsorów do wsparcia Ruchu - powiedział po uroczystym podpisaniu umowy prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Miasto posiada 2,3 procent akcji Ruchu.

Przypomniał, że samorząd utrzymuje stadion piłkarski kosztem ok. miliona złotych rocznie. Ten stadion jest zresztą problemem klubu i Chorzowa, bowiem w przyszłym sezonie Ruch może mieć kłopot z uzyskaniem ekstraklasowej licencji z racji przede wszystkim braku dachu nad większością trybun.

Tymczasem przesuwa się w czasie oddanie do użytku po modernizacji pobliskiego Stadionu Śląskiego, a przetarg na przebudowę trybun obiektu Ruchu nie jest z przyczyn formalnych rozstrzygnięty.

"Będziemy musieli znaleźć jakieś rozwiązanie problemu zadaszenia części widowni" - zadeklarował wiceprezes klubu Miłosz Stawecki.

Sprawa pożyczki dla Ruchu, którą klub ma spłacić do końca roku, powinna się rozstrzygnąć we wrześniu.

- Te pieniądze są potrzebne na bieżące funkcjowanie. Kolejnym krokiem jest pozyskanie sponsora generalnego. Prowadzimy w tej materii negocjacje. Nie sprzedawaliśmy latem zawodników, chcemy budować silny zespół. Niezależnie szukamy też wsparcia zagranicą. Nie może być tak, że wiodącym sponsorem jest główny udziałowiec klubu, czyli Dariusz Smagorowicz - dodał Stawecki.

Czytaj też: Klub poprosił o pożyczke, radni się zgodzili

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.