PARTNER PORTALU
  • BGK

Chrzanów: Zachodnia Obwodnica już otwarta

  • PAP/AT    16 lutego 2016 - 17:12
Chrzanów: Zachodnia Obwodnica już otwarta

Oddana do użytku trasa to kolejna inwestycja, po otwartej w październiku 2013 r. obwodnicy północno-wschodniej Chrzanowa (fot.fotolia)

• Kierowcy mogą korzystać z zachodniej obwodnicy Chrzanowa.
• Trasa odciąży centrum miasta i skróci czas przejazdu drogą wojewódzką nr 933.
• Ponadto poprawi dojazd do stref aktywności gospodarczej w Oświęcimiu i Chełmku.
Całkowity koszt inwestycji wyniósł 20 mln zł, z czego 12,8 mln zł pochodziło z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa przypomniał, że oddana do użytku trasa to kolejna inwestycja, po otwartej w październiku 2013 r. obwodnicy północno-wschodniej Chrzanowa, która usprawni lokalny układ komunikacyjny i poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

"To kolejna ważna dla Małopolski inwestycja drogowa, na którą mieszkańcy Chrzanowa i Libiąża czekali od lat" - ocenił Krupa.

Zachodnia obwodnica Chrzanowa zapewni m.in. szybkie połączenie południowo-zachodniej części Chrzanowa z drogą krajową nr 79 (ul. Śląska). Dzięki niej kierowcy poruszających się w kierunku Oświęcimia i do autostrady A4 od strony Oświęcimia ominą centrum miasta.

Nowa obwodnica zaczyna się na ul. Śląskiej (DK 79), nieopodal węzła autostradowego A4 Byczyna i kończy przy ul. Oświęcimskiej (DW 933). Na początku i końcu ponad 3 kilometrowej drogi włączenie do ruchu odbywa się poprzez ronda. Wzdłuż nowej trasy powstała ścieżka rowerowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: