PARTNER PORTALU
  • BGK

Ciąg dalszy batalii o budowę "żagla" Libeskinda

  • wnp.pl    10 sierpnia 2010 - 15:23
Ciąg dalszy batalii o budowę "żagla" Libeskinda

Orco Property, inwestor apartamentowca Złota 44, dementuje informacje o przegranej w postępowaniu w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, w sprawie przywrócenia pozwolenia na budowę "żagla", apartamentowca projektu Daniela Libeskinda.
Firma Orco Property tym samym prostuje czerwcowe informacje, które ukazały się w mediach po ogłoszeniu wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 24 czerwca br. w sprawie przywrócenia pozwolenia na budowę apartamentowca Złota 44. Firma zaprzecza informacjom, iż przeciwnicy inwestycji wygrali proces w NSA, co nie jest zgodne z prawdą.

Jak wyjaśnia Orco Property NSA skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez wojewodę mazowieckiego z powodu uchybień formalnych popełnionych przez organa administracji publicznej.

NSA potwierdził, że deweloper Orco Property nie dopuściło się żadnych błędów. Sąd odniósł się szczegółowo do 3 oskarżeń każde z nich uznając za bezzasadne, zaś skarga kasacyjna została oddalona z powodu niedopełnienia procedur przez organa administracji publicznej m.in.: w trakcie przekazywania dokumentacji geologiczno – inżynierskiej w toku odwołań.

Orco złożyło wymaganą dokumentację do Geologa Powiatowego podległego Prezydentowi miasta stołecznego Warszawy, który przekazał wojewodzie mazowieckiemu jedynie pierwszą stronę ekspertyzy z potwierdzeniem przyjęcia bez zastrzeżeń całej dokumentacji.

Zgodnie z wyrokiem NSA wojewoda mazowiecki musi ponownie rozpatrzyć odwołanie mieszkańców od pozwolenia na budowę wydanego Orco w 2007 roku.

Czytaj także: "Za siedem milionów odblokują budowę wieżowca".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.