PARTNER PORTALU
  • BGK

Cieplej i oszczędniej w sanockich szkołach

  • AT/UM Sanok    26 października 2011 - 17:43
Cieplej i oszczędniej w sanockich szkołach

Dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w Sanoku przeprowadzono termomodernizację obiektów oświatowych.
Budynki Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 2 w Sanoku, filii Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 2 oraz Samorządowego Gimnazjum nr 1 zyskały nową elewację. Już tej zimy będzie tu cieplej i oszczędniej, a to za sprawą termomodernizacji, którą, dzięki staraniom władz Sanoka, przeprowadzono w bieżącym roku.

Wymieniono okna, drzwi, ocieplono stropodach i ściany zewnętrzne. Modernizację przeszedł także system grzewczy. Wszystko po to, aby maksymalnie ograniczyć straty ciepła, zmniejszyć zużycie energii cieplnej, co w konsekwencji przełoży się na obniżenie kosztów ogrzewania, prawie o połowę w stosunku, do stanu dotychczasowego. Jednak to nie wszystko, obiekty zyskały bowiem, atrakcyjny wygląd, dzięki nowej, kolorowej elewacji.

Środki na ten cel miasto Sanok pozyskało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Całość zadania to koszt ok. 940 tys. zł, zaś dofinansowanie wyniosło prawie 665 tys. zł.

Warto przypomnieć, że termomodernizacja w poprzednich latach została przeprowadzona już w Szkole Podstawowej nr 4, Gimnazjum nr 4, Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 3 oraz Gimnazjum nr 3.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.