PARTNER PORTALU
  • BGK

Cieplej w toruńskich szkołach

  • GK    7 marca 2013 - 12:50
Cieplej w toruńskich szkołach

Miasto ogłosiło przetarg na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 32 przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich 11 w Toruniu. Placówka zostanie ocieplona przed nadejściem jesiennych chłodów.
- Toruńskie placówki oświatowe są sukcesywnie termo modernizowane od kilku lat. Teraz przyszła pora na Szkołę Podstawową nr 32 przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich. Zakres prac obejmie m.in. docieplenie ścian zewnętrznych powyżej i poniżej terenu, docieplenie stropodachu basenu i sali gimnastycznej styropapą oraz pokrycie papą termozgrzewalną, wykonanie nowej opaski wokół budynku oraz jego odmalowanie - wylicza dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów UMT Marcin Maksim.

Wymieniona także zostanie stolarka drzwiowa, zmniejszona powierzchnia fasady okiennej na basenie i sali gimnastycznej, usunięta blacha trapezowa ze ścian szczytowych i naprawiona instalacja odgromowa.

Ponadto wykonana zostanie elektryczna instalacja podgrzewania rynien, na budynku zamontowane zostaną kamery monitoringu, kraty w oknach wymienione zostaną na rolety antywłamaniowe, a kraty w piwnicach będą odnowione.

Wyłoniona w przetargu firma wymieni poza tym instalacje centralnego ogrzewania i zmodernizuje węzły cieplne, wyremontuje wejścia do budynku, daszki, schody i balustrady, zamontuje wywietrzniki w sali gimnastycznej i podłączy rury spustowe do kanalizacji deszczowej.

Prace podzielone zostaną na dwa etapy. Pierwszy - obejmujący instalacje wewnętrzne - rozpocznie się w czerwcu, a zakończy w sierpniu. Główne roboty prowadzone będą w czasie wakacji, by nie dezorganizować pracy szkoły. Etap drugi rozpocznie się na początku sierpnia i potrwa do października.

Oferty należy składać do 21 marca 2013 r. w Urzędzie Miasta Torunia.

To już kolejna toruńska szkoła, która zostanie docieplona. Takie prace przeszły już w ostatnich latach: Zespół Szkół nr 1 przy ulicy Wojska Polskiego, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Zespół Szkół nr 16, Zespół Szkół Ekonomicznych i Żłobek Miejski nr 3.

- Wydatki na termomodernizację są co roku spore, ale bardzo opłacalne - zużycie ciepła spada w ocieplonych i uszczelnionych obiektach o 20-30 procent - mówi dyrektor Maksim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.