PARTNER PORTALU
  • BGK

Co dalej z chorzowską estakadą?

  • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    25 lutego 2011 - 09:37
Co dalej z chorzowską estakadą?

Chorzów cały czas szuka pieniędzy na remont znajdującej sie w opłakanym stanie estakady. Do realizacji inwestycji brakuje 7,5 miliona zł. Czy inne śląskie miasta powinny wspomóc chorzowian?
Wśród 30 tysięcy samochodów, które codziennie przejeżdżają tą drogą, poza rejestracjami chorzowskimi są bytomskie, świętochłowickie, z Katowic, Tarnowskich Gór i Siemianowic Śląskich.- czytamy w Dzienniku Zachodnim.

Dziennik Zachodni zapytał kilku prezydentów, czy istnieje szansa, aby dołożyli swoją cegiełkę do remontu estakady.

Piotr Koj, prezydent Bytomia uważa, że droga jest rzeczywiście istotna dla komunikacji w aglomeracji, jednak w obecnej sytuacji finansowej miasta nie może być mowy o udzieleniu pomocy na remont estakady.

Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic, tłumaczy, że mimo szczerych chęci, Świętochłowice nie będą w stanie obecnie wesprzeć tego przedsięwzięcia, ponieważ dochody miasta w 2011 roku ustalono na 153 mln zł, a wydatki na 159 mln zł.

Piotr Uszok, prezydent Katowic nie uważa za konieczność współfinansowania z budżetu Katowic tej inwestycji. Swój pogląd tłumaczy tym, że w Katowicach i tak realizuje się wiele inwestycji o charakterze regionalnym.

Natomiast Jacek Guzy, prezydent Siemianowic Śl wyjaśnia, że nie ma podstaw prawnych do ewentualnego udzielenia takiego wsparcia, a Siemianowice Śl do najbogatszych miast w regionie nie należą.

Tak więc wszystko wskazuje na to, że Chorzów w swoich staraniach o modernizację ważnej dla regionu estakady, pozostanie przynajmniej jak na razie sam.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.