Co dalej z niechcianym terminalem?

  • Gazeta Żywiecka
  • 18-03-2011
  • drukuj
Wciąż nie wiadomo, co będzie z terminalem odpraw granicznych w Zwardoniu (woj. śląskie). Wybudowany 4 lata temu za ponad 80 mln zł kolos funkcjonował zaledwie rok. Później, po wejściu Polski do strefy Schengen, terminal odpraw granicznych stał się po prostu zbędny.
Co dalej z niechcianym terminalem?

Od ubiegłego roku trwają zabiegi wojewody i starosty mające na celu sprzedaż obiektu, tyle, że dziś nikt go nie chce, nawet za pół ceny. Pierwszy przetarg ogłoszono w ubiegłym roku. Wartość nieruchomości wyceniono już na zaledwie 41,5 mln zł. Chętnych na kupno jednak nie było.

W drugim przetargu wojewoda zdecydował się na kwotę jeszcze o połowę mniejszą. I znowu nic. - Nie tylko przetarg nie doszedł do skutku, ale nawet nikt się nie pofatygował, żeby zapytać o te nieruchomości – podkreśla starosta Andrzej Zieliński. - Kompletne zero zainteresowania.

Co dalej?

Nie wiadomo. Zapadła wprawdzie decyzja, żeby dalej sprzedawać terminal. Wkrótce ogłoszony zostanie kolejny przetarg. W nieskończoność ceny obniżać jednak nie można. Do tej pory kompleks w Zwardoniu w 100% utrzymywało, za pośrednictwem wojewody śląskiego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, a powiat nie dokładał do tego ani złotówki.

W tym roku jednak utrzymywanie tego przejścia nie leży już w gestii ministerstwa. Wojewoda musi więc szukać środków u siebie. Dodajmy, że miesięczny koszt utrzymania obiektu sięga kilkudziesięciu tysięcy zł i kilkakrotnie przekracza wpływy uzyskiwane z tytułu wynajmu części jego powierzchni pod drobną działalność handlowo-usługową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

wawa-----------> dokładnie ;)

ax_80, 2011-03-21 08:38:52 odpowiedz

Powinien go kupić za pełną sumę ten kto wydał decyzję wybudowania go .

wawa, 2011-03-21 06:54:56 odpowiedz

Co,znowu zaspali? Nie interesują się tym ? A może mają "własne",prywatne sprawy ...?

Teresa Giloszek, 2011-03-19 09:00:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE