PARTNER PORTALU
  • BGK

Co najmniej sześć spółek powalczy o Jaworzno

  • Przegląd prasy/Parkiet    4 sierpnia 2010 - 08:05
Co najmniej sześć spółek powalczy o Jaworzno

Wykonawcę szacowanej na 4-5 mld zł inwestycji poznamy w drugim kwartale 2011 r. Wśród zainteresowanych są m.in. Budimex, PBG i Polimex-Mostostal.
Konsorcja z udziałem co najmniej sześciu spółek z warszawskiego parkietu złożyły wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na budowę bloku energetycznego w należącej do Tauronu Elektrowni Jaworzno III. Do prowadzącego przetarg Południowego Koncernu Energetycznego wpłynęło dziewięć wniosków – informuje „Parkiet”.

Przedstawiciele Tauronu informują, że wyniki dopuszczeń mają być znane we wrześniu, a generalny wykonawca inwestycji powinien zostać wyłoniony w drugim kwartale 2011 r. Grupa planuje budowę bloku o mocy 800–900 megawatów. Zdaniem ekspertów wartość zlecenia może znaleźć się w przedziale 4–5 mld zł.

Innymi dużymi toczącymi się obecnie postępowaniami w branży energetycznej są przetarg na budowę dwóch bloków w należącej do Polskiej Grupy Energetycznej Elektrowni Opole oraz na budowę bloku w kontrolowanej przez Eneę Elektrowni Kozienice. O warte około 10 mld zł zlecenie w Opolu rywalizują cztery konsorcja – podaje Parkiet”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.