Co powstanie na terenie Portu Praskiego? Spółka Solorza ma plan

  • wnp.pl/Gazeta Wyborcza
  • 13-08-2016
  • drukuj
Kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka spółka Port Praski dostał pozwolenie na budowę śluzy przeciwpowodziowej, która umożliwi zabudowę 32 ha Portu Praskiego w Warszawie.
Co powstanie na terenie Portu Praskiego? Spółka Solorza ma plan
Zygmunt Solorz-Żak (fot.PTWP)

Jak informuje stołeczna "Gazeta Wyborcza" projekt planu zagospodarowania dopuszcza m.in. budowę czterech wieżowców w rejonie skrzyżowania Sokolej i Zamoyskiego. W sumie może tam powstać około 200 tys. mkw. biur.

Na czubku cypla wcinającego się w wody portu ma stanąć 40-metrowy budynek z restauracją lub tarasem widokowym na ostatnim piętrze, a w pobliżu skrzyżowania Sokolej i Wybrzeża Szczecińskiego - 100-metrowa wieża widokowa. Obok posterunku policji ma powstać centrum konferencyjno-medialne.

Zabytkowa, 150-letnia kamienica u zbiegu Okrzei i Sierakowskiego, w której kiedyś uczył się Janusz Korczak, zostanie wyremontowana i powiększona o nowe, sześciopiętrowe skrzydło. W tym budynku będzie czterogwiazdkowy hotel – informuje portal warszawa.wyborcza.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Po tej stronie Wisły dobrze prezentowałyby się wieżowce o odważnym projekcie wnosząc nieco świeżości i urozmaicając panoramę tej części miasta

warszawia1kkkk, 2016-08-31 03:01:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE