Co słychać na budowie metra

Najbardziej zaawansowane prace budowy centralnego odcinka II linii metra są na stacjach: Rondo Daszyńskiego, Powiśle i Stadion.
Co słychać na budowie metra

Niedługo powinna ruszyć tarcza drążąca tunel – powiedział w czwartek prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk.

Lejk na posiedzeniu rady Warszawy (zabierz głos/oceń prezydenta) poinformował radnych o stanie prac budowy centralnego odcinka II linii metra.

Czytaj też: Budowa metra się ślimaczy

Kolejnymi stacjami, jeśli chodzi o stopień zaawansowania budowy, są: Dworzec Wileński, Nowy Świat. Lejk wyjaśnił, że różnice wynikają m.in. z czasu uzyskania pozwoleń na budowę, przekazania praw do terenu, decyzji środowiskowych.

Poinformował także, że trwają szczegółowe ustalenia z generalnym wykonawcą dotyczące uruchomienia pierwszej tarczy, która rozpocznie drążyć tunel metra przy stacji Rondo Daszyńskiego. Powiedział, że na razie w rejonie stacji „trwają zaawansowane prace naziemne”.

Przypomniał, że centralny odcinek metra ma 7 km, wydrążonych zostanie 4 km podwójnego tunelu, czyli w sumie 8 km. „Tarcza drąży tunel z prędkością 15 m na dobę, są trzy tarcze, więc każda z nich będzie pracowała przez sześć miesięcy, a na zakończenie inwestycji mamy 24 miesiące” – powiedział.

„Obserwuję w mediach informacje o opóźnieniach w budowie. Uczciwie mogę powiedzieć, że ta inwestycja ma opóźnienia – możemy śmiało powiedzieć, że jakieś 70 lat” – mówił.

Centralny odcinek drugiej linii metra ma mieć siedem stacji i połączyć lewo– i prawobrzeżną Warszawę. Koszt inwestycji to 4,1 mld zł. Według zapowiedzi odcinek ma być gotowy w 2013 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie rozumię !?

ĄĘ, 2011-11-18 10:35:06 odpowiedz

A kedy będzie budowa metra na Targówek z Wileniaka?

Brzydki z przystojnym p, 2011-11-18 10:31:15 odpowiedz

no właśnie - jesteśmy ciekawi co tam na tej budowie słychać!?

Przystojniak z brzydkim p, 2011-11-18 10:23:14 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE