PARTNER PORTALU
  • BGK

Co z terenem po byłej kopalni Paryż?

  • WNP.pl (Jerzy Dudała)    18 września 2013 - 12:12
Co z terenem po byłej kopalni Paryż?

Odbędą się warsztaty, których celem będzie opracowanie wariantowej koncepcji przekształcenia i zagospodarowania terenu byłej kopalni Paryż w Dąbrowie Górniczej.
Warsztaty odbędą się w Galerii Architektury SARP oddział Katowice w dniach 10-13 października 2013. Warsztaty dotyczyć będą zdegradowanego terenu kopalni Paryż w Dąbrowie Górniczej.

Organizatorem jest SARP Katowice oraz Urząd Miasta Dąbrowy Górniczej.

Czytaj też: Kopalnia bardzo się gminie opłaca

Założeniem projektu jest wypracowanie koncepcji rozwoju oraz rewitalizacji terenów poprzemysłowych.

Praca podczas warsztatów odbywać się będzie się w trzech interdyscyplinarnych grupach. Wytyczne wypracowane podczas warsztatów wykorzystane zostaną przez Urząd Miasta Dąbrowy Górniczej w celu opracowania planu zagospodarowania terenu.

Uczestnikami warsztatów mogą być studenci architektury, planowania przestrzennego, krajobrazu, designu, socjologii, kulturoznawstwa.

Celem warsztatów jest opracowanie wariantowej koncepcji przekształcenia i zagospodarowania terenu byłej kopalni Paryż, pozwalającej na docelowe przygotowanie projektu zagospodarowania terenu, a także zaangażowanie społeczności lokalnej, najemców oraz środowiska architektów, projektantów, socjologów oraz ekonomistów. Przeprowadzona wśród najemców terenu ankieta ma na celu ustalenie spójnego planu rozwoju obszaru.

Dotychczasowy przebieg procesów restrukturyzacji gospodarczej miasta doprowadził do likwidacji miejsc pracy i pojawienia się w mieście znacznej liczby terenów i obiektów poprzemysłowych. Tereny poprzemysłowe są ulokowane głównie na obszarze dzielnicy śródmiejskiej. Są to między innymi tereny po kopalni Paryż.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.