PARTNER PORTALU
  • BGK

Co zbudują na placu Defilad?

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    28 maja 2011 - 06:18
Co zbudują na placu Defilad?

Jakie rury i kable są pod placem Defilad? Do kogo należą działki? Ratusz chce powołać zespół i przygotować teren dla inwestorów.
Rozważane są różne koncepcje, by przyspieszyć zagospodarowanie terenu wokół Pałacu Kultury – pisze „Życie Warszawy”.

Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz przyznaje, że po uchwaleniu planu zagospodarowania pl. Defilad pojawił się problem podziemnej sieci mediów. Trzeba tak skoordynować podziemne instalacje, by docelowo mogły obsłużyć wszystkie zaplanowane w rejonie pl. Defilad obiekty.

Pomysłodawcy utworzenia zespołu ds. pl. Defilad nie wykluczają, że mógłby on być interdyscyplinarny i w jego skład weszliby urzędnicy z różnych miejskich biur, np. Biura Gospodarki Nieruchomościami.

Sceptycy twierdzą, że wszystkie plany w sprawie pl. Defilad mogą się rozbić o roszczenia spadkobierców byłych właścicieli do 16 działek zabranych po wojnie dekretem Bieruta.

Miasto co prawda stara się najpierw regulować sprawy własnościowe, a potem dopiero sprzedawać grunt, ale na wykup gruntów od właścicieli trzeba by wyłożyć kilkadziesiąt milionów złotych, których miasto nie ma.

W tegorocznym budżecie stolicy zagwarantowano 2 mln zł, a z takimi pieniędzmi nie ma o czym ze spadkobiercami rozmawiać – informuje „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.