PARTNER PORTALU
  • BGK

Coraz bardziej opóźnia się budowa S7

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Olsztyn    30 kwietnia 2011 - 09:16
Coraz bardziej opóźnia się budowa S7

Drogowcy kolejny razy przełożyli termin składania ofert w przetargu na budowę drogi ekspresowej nr 7 z Miłomłyna do Olsztynka, bo nie ma pieniędzy.
Program budowy dróg na lata 2011-2015 rząd zatwierdził już pod koniec stycznia. Na liście nr 1 znalazły się obwodnice Ełku, Mrągowa, Olecka i Nowego Miasta Lubawskiego, modernizacja drogi krajowej nr 16 z Biskupca do Borek Wielkich oraz budowa ekspresowej siódemki z Elbląga do Miłomłyna oraz z Olsztynka do Nidzicy. Pieniądze na te inwestycje już są – pisze „Gazeta Wyborcza Olsztyn”.

Nadal nie wiadomo, kiedy oraz czy w ogóle rozpoczną się inwestycje, które znalazły się na liście nr 1a. Są tam przedsięwzięcia, które mogą rozpocząć się przed 2013 r., jeśli znajdą się pieniądze na ich realizację. Wśród nich południowa obwodnica Olsztyna oraz droga ekspresowa nr 7 z Miłomłyna do Olsztynka oraz z Nidzicy do Napierek.

Termin składania ofert w przetargach na budowę odcinka „siódemki” z Miłomłyna do Olsztyna mijał w piątek. Drogowcy przełożyli go po raz kolejny, bo nie ma decyzji o finansowaniu inwestycji – – podaje „Gazeta Wyborcza Olsztyn”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.