Coraz bliżej budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska

19 firm i konsorcjów złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Stalowej Woli i Niska. odetchną mieszkańcy, którzy mają dość tirów w centrum miasta.
Coraz bliżej budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska
Obwodnica będzie mieć długość 15,3 km (fot.PTWP)

Dodał, że do drugiego etapu przetargu zaproszeni zostaną wykonawcy, którzy spełnią określone warunki.

"Złożone wnioski będzie sprawdzać m.in. pod kątem posiadanego potencjału kadrowego, zdolności ekonomicznej i finansowej. Ocenimy zdolność wykonawców do należytego wykonania zamówienia"- zaznaczył Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Złożona w drugim etapie oferta cenowa zostanie wybrana na podstawie trzech kryteriów: ceny, terminu realizacji i okresu gwarancji.

Wysocki podkreślił, że przyszły wykonawca będzie zobowiązany m.in. do zaprojektowania obwodnicy, uzyskania decyzji ZRID, wybudowanie drogi oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Finansowanie z Programu Budowy Dróg Krajowych

Obwodnica Stalowej Woli i Niska będzie częścią drogi krajowej nr 77; będzie mieć długość 15,3 km. Jej budowa ma być finansowana w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, jej szacowany koszt to ponad 290 mln zł.

Obwodnica rozpocznie się w Stalowej Woli na skrzyżowaniu ul. Chopina z ul. Podskarpową. Później będzie prowadzona wzdłuż wału przy rzece San w kierunku Niska. Koniec trasy zaplanowano na terenie gminy Rudnik nad Sanem, gdzie połączyć ma się z planowaną drogą ekspresową S19.

Obwodnica ułatwi przejazd tranzytem pojazdów, które z centralnej Polski jadą drogą krajową nr 77 do przejść granicznych z Ukrainą w Medyce i Korczowej. Obecnie DK 77 przebiega przez centrum zarówno Stalowej Woli jak i Niska.

Natomiast droga ekspresowa S19 ma stać się główną trasą komunikacyjną na kierunku północ - południe we wschodniej części kraju. Ma przebiegać od przejścia z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku. Odcinek Rzeszów-Lublin, do którego ma być włączona obwodnica Stalowej Woli i Niska, także jest wpisana w rządowy Program Budowy Dróg Krajowych na l. 2014-2023.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE